Верховній Раді варто дочекатися висновків Венеційської комісії щодо проекту закону про олігархів щоб жодним чином не допустити порушення прав людини.

Про це заявив народний депутат Олексій Мовчан («Слуга народу») в ефірі телеканалу НАШ.

«Я вважаю, що не тільки цей законопроєкт можна відправити і варто відправити до Венеційської комісії. Тому що це додаткова експертиза, і вона нам зайвою не буде. Це те, що варто робити щодо таких ключових ініціатив, які можуть вплинути на питання, пов’язані з правами людини, чи корупцію і т.д. Тому нічого в цьому поганого немає. Ми ж його не відправляємо, не блокуємо навмисне, відправляючи в якийсь зашкварений орган. Всі довіряють Венеціанській комісії в частині аналізу законопроєктів. Все окей», - сказав нардеп Мовчан.

Він зазначив, що співпраця депутатського корпусу з Венеційською комісією щодо проекту закону про олігархів лише посилить переговорну позицію України в очах західних партнерів.

Популярні новини зараз

У Києві голий псих влаштував різанину в центрі міста

"Холостячку" Злату Огнєвіч роздягли і розглянули з усіх боків на першому груповому побаченні: мокра і в пелюстках троянд

Володимир Зеленський вперше показав величезного домашнього улюбленця: "Хтось тренується, а хтось відпочиває"

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Показати ще

Мовчан також додав, що для боротьби з впливом бізнесу на політику варто також боротися шляхом судової реформи і реформи правоохоронних органів.

«Давайте чесно. З олігархами треба боротися не тільки цим законопроектом, а й судовою реформою, реформою антикорупційної інфраструктури, правоохоронних органів і т.д.», - підсумував Мовчан.

Нагадаємо, 2 вересня уповноважений Верховної ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера парламенту Дмитра Разумкова з офіційним листом, в якому відзначила невідповідність Конституції законопроекту про олігархів і запропонувала направити його в Венеційську комісію. Це рішення також підтримали 4 фракції парламенту.

10 вересня Разумков направив законопроект для отримання висновку в Венеційську комісію.

Це рішення привітали в Консультаційній місії ЄС при Україні та європейські дипломати. Сам проект закону про олігархів на YES розкритикувати іноземні дипломати, бізнесмени і представники міжнародних організацій як такий, що порушує принципи демократії і верховенства права.