У Києві проходять пам'ятні заходи, приурочені до 80-річчя трагедії в Бабиному Яру. На мітингу-реквіємі зібралися тисячі людей-представники єврейської громади, дипломатичного корпусу, небайдужі кияни. Перед учасниками виступив народний депутат України, співголова партії "Опозиційна платформа - За життя» і президент Всеукраїнського єврейського конгресу Вадим Рабінович.

Вадим Рабінович
Вадим Рабінович

"Якби ми володіли духовним зором, то ми боялися б сюди-в Бабин Яр-підійти. Пролита в цьому місці кров невинних чоловіків, жінок, дітей, людей похилого віку, ще довго буде викликати до помсти», – зі скорботою заявив політик.

Він звернув увагу присутніх на тисячі портретів, які несли Учасники мітингу: «На цих портретах зображені діти, які хотіли жити, любити, процвітати, але цьому не судилося збутися».

Популярні новини зараз

Андрій Джеджула проговорився, чим займається після розлучення з дружиною : "Всіх без розбору"

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Вадим Рабінович поділився своїми враженнями від прочитання книги про трагедію в Бабиному Яру.

Вадим Рабінович
Вадим Рабінович

"Ця книга справила на мене колосальне враження. У ній переказувалася історія хлопчика, який перед походом в Бабин Яр запитав у мами: "Мамо, я ж сьогодні добре їв, за що ж мене хочуть вбити?.."Ви тільки вдумайтеся: дітей, жінок, старих гнали сюди і вбивали! І сьогодні хтось ще сміє говорити, що в сучасній Україні і фашизму є місце?! Ми повинні не тільки вшанувати пам'ять тих, кого вбили тут, а й зробити все, щоб ніде і ніколи, а тим більше в Україні, не було фашистських прапорів», – закликав народний депутат.

Вадим Рабінович упевнений, що всі ті, хто пішов у інший світ 80 років тому, бачать все, що відбувається сьогодні.

"Я впевнений, що є Бог на землі, впевнений, що ті, хто творив цей злочин, приречені на вічне прокляття... ми не допустимо повторення цієї історії, фашизм ніколи не підніме голову, а якщо і спробує, то ми тут же йому «відрубаємо голову»! Я не вірю в Україну, яка не пам'ятає Бабин Яр", – підкреслив Співголова ОПЗЖ.

Він нагадав, що Бабин Яр – це місце скорботи, з якого почався шлях фашизму по Європі.

"Таких "Ярів" в Україні сотні, і в них полягли десятки тисяч закатованих людей (тільки 34 тисячі встановлені). Так, тут обривалися життя, але тут і починалася перемога. Нацисти думали, що покінчили з людством, але їх "переможний крок" закінчився в Берліні в 1945-му році, коли в гніздо фашизму був вбитий осиковий кол. вічна пам'ять невинно вбитим і вічне прокляття їх вбивцям! Фашизм не пройде!" - резюмував Вадим Рабінович.