Станом на 15 Вересня залізну руду на світових ринках продавали вже до $120 за тонну. Про це свідчать дані біржі S&P Global Platts. Таким чином, всього за два дні, з 13 Вересня, руда стала дешевшою ще на два долари. А всього з червня цього року вона втратила рівно половину вартості: тоді її продавали більш ніж по $220/тонну.

Як пояснюють аналітики, падіння цін на руду спровокував Китай, який до цього став причиною цінового міхура, що виник на ринку. Так, через зимову Олімпіаду, яка проводитиметься в цій країні, китайська влада зобов'язала промисловість знизити обсяги виробництва, щоб зменшити кількість викидів. Це викликало падіння попиту на руду і метал, а відповідно – різке зниження цін.

В цілому, за даними української митниці, за вісім місяців Цього року Україна заробила на експорті чорних металів $8,9 млрд, що на 73,15% більше, ніж роком раніше. Тільки в серпні країна отримала півтора мільярда експортної валютної виручки.

Раніше екс-перший заступник Міністра промислової політики України Сергій Грищенко попереджав, що період високих цін на руду і метали закінчується, і скоро вітчизняним підприємствам ГМК доведеться важко конкурувати на світових ринках з основними світовими виробниками руди.

У свою чергу економіст Борис Кушнірук пояснив: ціни на основні експортні позиції українських виробників почали знижуватися, тому українська влада повинна надати підтримку гірничо-металургійному комплексу країни, і не підвищувати податки, які стануть додатковим тягарем для промисловців. Крім того, влада повинна бути готова до того, що обвалиться курс гривні – який тримався на стабільному рівні завдяки валютним надходженням від експорту.

Популярні новини зараз

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

В Україні з 22 вересня можуть посилити карантин і перерахувати пенсійний вік: офіційна заява Дениса Шмигаля

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Домашнє вино з рису та варення: оригінальний рецепт п'янкого напою всього з 3 складників

Показати ще