Вищий антикорупційний суд (ВАКС) відмовив колишньому народному депутату Віктору Чумаку, який співпрацює з НАБУ, у вимозі замінити суддю в процесі про закриття справи «Роттердам+».

Відповідне рішення ВАКС прийняв 15 Вересня, трансляція засідань йшла на YouYube-каналі суду.

Скаргу про заміну судді адвокати Чумака подали вранці 15 вересня, за кілька годин перед 12-м за рахунком засіданням суду. Через це, ВАКС не зміг почати слухання справи по суті.

В цей же день ВАКС розглянув скаргу Чумака і визнав його вимоги безпідставними і підтвердив правомочність дій слідчої судді. Представники Чумака на оголошення судом свого рішення не з'явилися.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська встановила небувалий рекорд з чоловіком: більше зміг тільки Зібров

Андрій Джеджула проговорився, чим займається після розлучення з дружиною : "Всіх без розбору"

Головне за ніч: Пугачова в жалобі, призов до ЗСУ з 1 жовтня, ПриватБанк "заблокував" комуналку і Могилевська проти Кароль

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

Раніше ВАКС відхилив вже дві ідентичні скарги від активістів ЦПК і феросплавних заводів з вимогою замінити суддю.

Загалом представники екс-нардепа Чумака та активісти ЦПК зірвали 11 попередніх засідань суду у справі про закриття «Роттердам+». Слухання у цій справі тривають з червня 2021 року і кожен раз суд змушений був відкладати слухання по суті.

Нагадаємо, 20 травня новий прокурор САП вчетверте закрив справу «Роттердам+». Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені офісом генерального прокурора та вищим Антикорупційним судом України.

Розслідування справи "Роттердам+" тривало більше 4 років. За цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

Відповідно, в ході розслідування не було встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.