Політолог Олександр Лазарєв у своєму блозі розповів про практичну згубність латинізації української мови, в результаті якої наступні покоління можуть втратити багатовікові знання і досвід нашого народу.

«Латиниця не підходить для передачі звукового ладу слов'янських мов. У ній всього 26 знаків, коли в кирилиці їх 33. Наприклад, полякам, які перейшли на латиницю, доводиться додатково користуватися умляутами, також широко поширені букви, які мають подвійне значення», - розповів Лазарєв.

Політолог навів приклад, що в латиниці немає окремої літери для передачі звуку Ш. Крім того, відзначає Лазарєв, система латинських і кириличних голосних також має відмінність: голосні «Ю», «Я», «Е», «И» не мають латинських аналогів, і для їх відтворення доведеться використовувати подвійне написання, що помітно ускладнить мову.

«Але при всій цій непрактичності латиниці, є більш серйозний контраргумент - у кирилиці криється певний національний код слов'янських народів. За тисячолітню історію кириличного правопису на ньому з'явилася величезна кількість історичних, релігійних і культурних писань. Після заміни кирилиці на латиницю для наступних поколінь ці тексти стануть нечитабельними, іноземними та вимагатимуть додаткових знань для розшифровки», - пояснив Лазарєв.

На його думку, це може призвести до того, що прийдешні покоління можуть просто втратити частину багатовікових знань і досвіду нашого народу, що і собі неминуче призведе до втрати національної ідентичності та деградації. У цьому, додав політолог, і криється частина плану з глобалізації і стиранню національних кордонів.

Популярні новини зараз

Учасники шоу "Холостячка" розкрили головну помилку першого сезону: так робили Рибак та Елларт

Дмитро Комаров зі "Світ навиворіт" розсекретив свою пристрасть, не згадавши про дружину: "Це ж цікавіше"

Українка поскаржилася на Ощадбанк через картку киянина: "На ній фото чужого мужика"

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Толкачов заявив, що перевід української мови на латиницю призведе до її вимирання.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що футуролог пояснив, чому важливо зберегти українську мову.