Змушують судову владу приймати сумнівні рішення не лідери демократичних країн, а диктатори, які намагаються встановити свій режим. Про це пише видання Delfi, у статті про закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, а також про переслідування українською владою голови політради "опозиційної платформи - за життя", народного депутата Віктора Медведчука.

Автор статті, публіцист Валерій Сайковський зазначає, що президент України Володимир Зеленський пішов далі, відніс критичну діяльність ЗМІ до компетенції силових структур, виносячи рішення через Раду нацбезпеки і оборони.

"Судова система паралізована, Зеленський ігнорує Конституційний суд, усуваючи на кілька місяців двох його представників. Після скасування цього рішення Верховним судом підключає прокуратуру. Венеціанська комісія не зрозуміла такого вільного поводження з законом і твердо заявила про неможливість переслідування членів Конституційного Суду за прийняті рішення. Навіть президент Естонії нещодавно віднесла Україну (поряд з Грузією і Молдовою) до держав, які мають проблеми з функціонуванням судів. Апофеозом юридичних неподобств став винахід нинішньою владою санкцій для українських громадян і місцевих структур. Цивілізовані держави зі своїми громадянами розбираються через місцеву судову систему, нинішня ж українська влада вважає своїх опонентів особами, які готують теракт, діяльність яких має бути зупинена негайно. Нічого подібного історія незалежної України та Європи раніше не бачила", - наголошується в статті.

Водночас автор публікації зазначає: історія багаторазово доводила, що без свободи слова правителі втрачають владу несподівано, відсутність адекватного зв'язку з виборцями завжди згубна.

"В Україні ще діє і місцева специфіка: українці історично могли часом жити небагато, але завжди ігнорували конкретних правителів і державу, якщо вона обмежувала їх свободи... Настав момент, коли українським журналістам і всім, хто вважає важливим свобода слова необхідне об'єднання, щоб постати перед владою організованою силою, здатною законним способом і в дозволених законом формах успішно боротися за свої права. Невже на Майдані був якийсь інший народ? Тоді мають рацію в Кремлі, що там була не Революція Гідності, а щось прийшло ззовні", - резюмує Сайковський.

Популярні новини зараз

Олександр Пікалов розлучився з дружиною після 18 років шлюбу: історія кохання головного байкера "Квартал 95" і куми Зеленського

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

52-річна Дженніфер Еністон з "Друзів" згадала свою красу в молодості і розплакалася: "Всі такі..."

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще