Ще вчора руда коштувала 120 доларів. Тобто, вона втрачає у вартості близько $6 на добу. Всього з червня цього року руда втратила половину вартості: тоді її продавали більш ніж по $220 / тонну, пише РБК.

За прогнозами світових аналітиків, вартість руди буде падати і далі, оскільки Китай, який раніше і перегрів ринок, згортає промисловість в рамках програми декарбонізації, а також щоб очистити повітря перед зимовою Олімпіадою.

Втім, навіть недовгий пік цін дозволив Україні відмінно заробити. Так, за даними української митниці, за вісім місяців Цього року Україна заробила на експорті чорних металів $8,9 млрд, що на 73,15% більше, ніж роком раніше. Тільки в серпні країна отримала півтора мільярда експортної валютної виручки.

Раніше екс-перший заступник Міністра промислової політики України Сергій Грищенко попереджав, що період високих цін на руду і метали скоро закінчиться, і вітчизняним підприємствам ГМК знову доведеться важко конкурувати з основними світовими виробниками руди.

У свою чергу економіст Борис Кушнірук закликав українську владу розробити сценарії для балансування економіки, коли валютні надходження від експорту значно впадуть. Адже це може викликати падіння гривні, а відповідно – новий виток інфляції. Також він закликав владу відмовитися від ідеї підвищення податків, які стануть додатковим тягарем для промисловців.

Популярні новини зараз

Солістка гурту KAZKA Заріцька сильно схудла на "Танцях з зірками": скоро наздожене Могилевську

Маму Кузьми Скрябіна позбавили мільйонів після загибелі сина: "Андрій співав за всіх"

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Показати ще