Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «Православная жизнь», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Головним завданням нашої віри є перетворення душі, викорінення з неї будь-якого зла. Боротьба зі злом у своєму серці - основна мета нашого життя. Все, що є в Церкві, існує виключно для вирішення цього завдання. Центр православної віри - Христос. Якщо людині не потрібен Христос, то вона точно не віруюча і не православна», - підкреслив митрополит Антоній.

Керуючий справами УПЦ зазначив, що «православ'я» без Христа - поширене явище в сучасному світі, коли люди по-різному сприймають свою віру.

«Для одних Православ'я - паломництво по святих місцям, поклоніння численним святиням. Для інших - регулярне читання акафістів і канонів. Комусь здається, що Православ'я - це активна діяльність у соціальних мережах і за їх межами, боротьба із зовнішніми ворогами. Варіацій безліч. До того ж людина не є статичною, з віком змінюються її уявлення про віру», - пояснив владика і нагадав, що головним завданням для православного є не формальне виконання церковних правил і традицій, а послідовна боротьба з власними гріхами.

«Внутрішнє роблення - необхідна і головна праця душі. І це завдання не тільки для ченців, а для усіх віруючих. Монахи покликані бути прикладом для світу. Але кожен зобов'язаний обробляти власну землю самостійно. Нам даний досвід святих отців, усі знання, щоб ми йшли вперед і не озиралися», - сказав митрополит Антоній.

Популярні новини зараз

Солістка гурту KAZKA Заріцька сильно схудла на "Танцях з зірками": скоро наздожене Могилевську

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Показати ще

Владика закликав пам'ятати про те, що тільки Господь здатний зцілити душу від гріхів.

«Чим вищі досягнення на духовній ниві, тим страшніші і небезпечніші падіння, тим віроломніше діє ворог. Майстерний воїн завжди перемагається прехитрими вивертами і методами. Якщо людина задоволена собою і своїми досягненнями, це дуже тривожний знак: вона глибоко ковтнула гачок з наживкою. Будемо пам'ятати, що усі наші досягнення - це милість, виявлена нам, що перевищує наші труди», - підсумував керуючий справами УПЦ.