Влада вже більше 8 місяців перешкоджає поверненню в Україну чотирьох утримуваних в ОРДЛО українок. Нагадаємо, в січні 2021 року влада ОРДО запропонувала звільнити чотирьох українок в односторонньому порядку і передати їх голові політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктору Медведчуку. Однак, Зеленський заблокував це звільнення і санкціонував політичні переслідування проти Медведчука.

За словами Мар'яни Нещерет-сестри однієї з ув'язнених в ОРДО українок Наталії Савченко після того, як Медведчука посадили під домашній арешт, у неї практично не залишилося надії, так як в рамках Мінського процесу звільнення утримуваних осіб не було давно.

"Ми розуміємо, що у Медведчука була можливість звільнити наших жінок. Багато, з ким теж спілкуюся, теж кажуть, що треба чекати, коли його звільнять, тому що іншої надії немає... Якщо раніше ми могли сподіватися на ТКГ, тому що там щось обговорювалося і вирішувалося, то зараз вже півтора року нікого не звільняють. Там нікому домовлятися", - сказала Нещерет.

Нагадаємо, 16 січня представники ОРДЛО у спільній заяві повідомили про намір в односторонньому порядку звільнити чотирьох жінок (Наталію Стеценко, Світлану Довгаль, Наталію Савченко та Катерину Котенко), які утримуються у в'язницях. При цьому було зазначено, що посередником у цьому має виступити голова партії "опозиційна платформа - за життя", народний депутат Віктор Медведчук.

Популярні новини зараз

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Фермери масово залишають на полях урожай помідорів, бо невигідно возити: замість томатної пасти будуть добрива

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Показати ще

Медведчук звернувся з листом до голови СБУ Івана Баканова з проханням посприяти в передачі з ОРДЛО чотирьох українок через КПВВ "Майорськ", однак влада заблокувала процес звільнення, санкціонувала політичні репресії проти Медведчука і посадила його під домашній арешт, чим фактично прирекли українок на подальше перебування у в'язницях ОРДЛО.

При цьому, з початку збройного конфлікту на Донбасі, завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього політиком було звільнено понад півтори тисячі осіб.