В Україні найбільшими забруднювачами води є комунальні підприємства та підприємства сільського господарства, а в межах Києва щороку скидають у Дніпро понад 720 мільйонів кубометрів стічних вод.

Про це до Всесвітнього дня моніторингу якості води розповів на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

«Найбільші забруднювачі води в нашій країні – це підприємства комунального господарства. Вони скидають понад 60% від загального об’єму забруднених стічних вод. А протягом року місто Київ скидає у Дніпро понад 720 мільйонів кубометрів стічних вод. 40% з них не проходять належного очищення. Потужний негативний вплив на якість води має сільське господарство. Більша частина забруднення та використання води аграріями не фіксується. У поверхневих водах річок басейну Дніпра виявили більше 160-ти хімічних сполук. Серед них, гербіцид атразин, метали кадмій і нікель», - повідомив Костянтин Яловий.

Також він відзначив, що засміченість Чорного моря сьогодні вдвічі перевищує засміченість Середземного. А концентрації шкідливих хімічних сполук у Чорному та Азовському морях вищі за допустимі норми токсичності.

Костянтин Яловий наголосив, що розроблена за його ініціативи Екологічна стратегія Києва до 2030 року передбачає низку заходів з покращення якості води.

Популярні новини зараз

Ані Лорак показала себе на заздрість Мурату: апетитні "бомбочки" під піджаком

Українка з інвалідністю звинуватила медиків у знущаннях в ковід-лікарні: "Щодня плачу та мучаюсь від болю"

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

«В першу чергу потрібно інвентаризувати і паспортизувати водні об’єкти столиці, припинити нелегальне буріння, розробити прибережні захисні смуги, припинити будь-яке будівництво на землях водного фонду, заборонити продаж побутової хімії із вмістом фосфатів, посилити нагляд і контроль за скидами стічних вод. І звичайно ж слід розпочинати системну модернізацію комунальної інфраструктури – Бортницької станції аерації, каналізації та водогону. Лише це гарантує кожному киянину доступ до чистої та безпечної води!», - переконаний Костянтин Яловий.

Нагадаємо, що Екологічна стратегія Києва до 2030 року була створена з ініціативи Костянтина Ялового. Її автори – науковці, екологи, громадські активісти, небайдужі кияни. Робота над її розробкою тривала більше року і завершилась створенням великого документу, де покроково розписано, як досягнути кращого довкілля. Екостратегія складається з чотирьох розділів: чиста вода, чисте повітря та енергія, зелені зони та біорізноманіття, кругове управління відходами.