Політолог Олександр Лазарєв у своєму блозі розповів, як і чому виникають капіталістичні кризи, а також до яких негативних наслідків вони, як правило, призводять.

«Будь-яка капіталістична криза - це перерозподіл суспільного продукту, коли одна частина суспільства забирає благо в іншої. Цей процес є кінцевим результатом усіх економічних відносин, що виникають за всю історію існування капіталізму. Важливо розуміти, що в основному природні кризи капіталістичної системи - це кризи надвиробництва, до яких призводить величезне накопичення капіталу в засобах виробництва», - розповів Лазарєв.

За його словами, збільшення прибутку породжує збільшення кількості виробленого продукту, адже гроші повинні породжувати гроші. У свою чергу, додав політолог, це означає, що збільшення кількості виробленого продукту неминуче веде до перенасичення ринку. Отже, зазначає Лазарєв, виникає проблема перевиробництва, яку потрібно якось вирішувати, і вирішенням цієї проблеми стає криза, а точніше, його штучна складова.

«Фактично, криза виступає таким собі природним відбором серед виробників, коли сильніший гравець витісняє слабшого, очищаючи ринок збуту від конкурентних товарів, що подовжує йому життя на недовгий період, після якого відбувається чергове перенасичення ринку, і все починається спочатку», - пояснив політолог.

Лазарєв також додав, що паралельно з поглинанням і витісненням відбувається і поглинання нових ринків збуту і ресурсів.

Популярні новини зараз

Штраф від 17 до 34 тисяч грн: МОЗ "повісив" відповідальність за проїзд без сертифіката на простих українців

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Показати ще

Знай.ua писав про те, що Кочетков пояснив, чому Україні потрібна цивілізована диктатура.

Також для Знай.ua Єрмолаєв розповів про кризу моделі країни в Україні.