У Сумах в Спасо-Преображенському соборі УПЦ 25 вересня відбудеться прославлення в лику святих останнього до закриття обителі в радянські роки настоятеля Свято-Троїцького Охтирського монастиря архімандрита Аристарха (Сітало).

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на portal-pravoslavie.sumy.ua, в цей день в соборі також пройдуть урочистості з нагоди дня пам'яті другого обрітення чудотворного Малочернеччинського образу Христа Спасителя «Хліб Життя».

Під час святкової літургії Предстоятель УПЦ Митрополит Онуфрій звершить канонізацію преподобномученика Аристарха Охтирського.

Початок богослужіння - о 09.00.

Як повідомлялося раніше, рішення про канонізацію архімандрита Аристарха Священний Синод УПЦ ухвалив 9 грудня 2020 року.

Популярні новини зараз

Олександр Пікалов розлучився з дружиною після 18 років шлюбу: історія кохання головного байкера "Квартал 95" і куми Зеленського

В'ячеслав Узєлков підставив свою голову під удар заради "Зважених та щасливих": "Був найкращим..."

Учасниця "Холостяка" Яна Станішевська поділилася легким рецептом Київського торта - "Не такий страшний..."

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Показати ще

Архімандрит Аристарх (в миру Олександр Сітало) народився в 1862 році. У 29 років прийшов в Свято-Троїцький Охтирський монастир. У 1893 році прийняв постриг, менше ніж через рік призначений скарбником обителі. Незабаром став ієродияконом, в 1895-м - ієромонахом (священиком). У 1906 році отець Аристарх очолив обитель.

Отець Аристарх ревно трудився на благо монастиря, за що удостоївся високих нагород, в тому числі - Імператорського ордена Святої Анни. У передреволюційні роки обитель переживала свій розквіт.

У січні 1919 року Охтирку зайняли більшовики, кілька сотень червоноармійців розмістилися в монастирі. У червні того ж року отець Аристарх був заарештований і направлений у в'язницю. На світанку 18 липня його розстріляли в сосновому лісі. За свідченнями ченців, які знайшли його тіло після відходу з міста більшовиків, воно було сильно понівечене: були роздроблені кістки черепа, на спині залишилися рани.