Податковий комітет Ради проголосував зміни до "податкового" закону № 5600, однак деякі правки, внесені до проекту, не були заплановані і є «відсебенькою» голови податкового комітету ВР Данило Гетманцева. Тому ці правки потрібно буде відкоригувати вже в сесійній залі, під час голосування. Про це заявив народний депутат Андрій Ніколаєнко.

Він пояснив, що це стосується пункту, де йдеться про формулу, за якою розраховується ставка ренти на залізну руду. Депутати вирішили від індикативної ціни на руду в порту Китаю (найбільший покупець у світі) відняти витрати на логістику від українського підприємства до порту Китаю, так як більшість українських підприємств здобуту залізну руду споживають самостійно або поставляють іншим підприємствам в Україні (тобто ця поправка по суті логічна і правильна, адже це загальносвітова практика і рекомендації таких організацій як МВФ, OECD). Однак Данило Гетманцев в останній момент вніс з руки зміну, за якою від вартості руди мінусуються не $15, Як було заплановано, а всього $10.

"Це було просто самостійне рішення і пропозиція голови Комітету. Він зачитував рішення, яке фактично було тільки у нього перед очима, і прочитав його з цією нормою. Оскільки рішення було довге і складне, цей момент упустили. А коли на це колеги звернули увагу, він сказав, що він не буде повертатися до цього питання», - заявив Ніколаєнко.

За його словами, подібна поведінка голови комітету не зовсім коректна, але цей пункт ще можна буде виправити в залі.

"Якщо спікер ВР дасть можливість озвучити правку, то можна буде виправити цю самодіяльність Гетьманцева. Тому що це, безумовно, некоректно. Адже логістика від кар'єра до борту судна в українському порту явно коштує не 10 доларів, як вважає пан Гетьманцев»,-упевнений народний депутат.

Популярні новини зараз

Фермери масово залишають на полях урожай помідорів, бо невигідно возити: замість томатної пасти будуть добрива

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Показати ще

Він підкреслив, що внесення некоректної правки було свідомим рішенням Гетьманцева.

"Чи консультувався він з кимось, чи отримував він таку вказівку з офісу (президента - ред.) - не знаю. Не можу сказати. Але це було його рішення. І він сказав чітко " це моя позиція!» У Данила в принципі такий упереджений підхід: все відібрати і поділити», - резюмував Ніколаєнко.