Політолог Михайло Чаплига у своєму блозі розповів про солідарну пенсійну систему. За його словами, якщо ми втратимо солідарну пенсійну систему, то ми втратимо державу.

«Держава – це продукт суспільства, а суспільство формується на основі суспільного договору. Однією з частин суспільного договору є договір поколінь. Його можна уявити як: люди, які тільки входять в продуктивний вік (діти), старше покоління, яке нам передало всі ресурси, (і працездатне покоління, яке зараз ростить дітей, - Ред.)», - зазначив Чаплига.

За словами експерта, діти – це та частина суспільства, в яку працездатні представники суспільства повинні вкладати гроші, тому що діти – це те, на що ми розраховуємо в майбутньому. Як зазначив експерт, працездатні люди вкладають ресурс в майбутнє (в дітей) і паралельно підтримують літнє покоління, яке виростило і поставило на ноги цю працездатну частину суспільства, що зараз ростить дітей – це і є солідарна система.

«Якщо розрізати ці зв'язки, то це означає розірвати суспільство в Україні. Якщо немає суспільства, то, що тоді держава: кому вона служить і на кого спирається і звідки черпає свою легітимність? Солідарна пенсійна система – це ключ до держави і суспільства», - підкреслив Чаплига.

Як зазначив політолог, наша влада намагається зруйнувати солідарну систему. Експерт розповів, що поляки ще давно пішли на реформи і позбулися солідарної пенсійної системи, але зараз їм доводиться її відновлювати.

Популярні новини зараз

"Кожен зможе відчути себе Карлсоном і політати": потужна стихія накриє українців з головою, синоптик Діденко попередила про негоду

"Психи" в Раді? Нардепів можуть зобов'язати проходити експертизу в "павлівці"

Слава Дьомін розповів про жорстку сварку на "Співають всі" з Наталею Могилевською: відразу після "весілля"

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Чаплига розповів про аспекти транзиту газу через Україну.

Також Знай.ua повідомляв, що Чаплига заявив, що шанувальники влада почала прозрівати.