Як потрібно вибудовувати свої відносини з українськими політиками? Своїм досвідом у цій галузі у програмі Мирослави Бобровської «Як насправді?» ділиться політолог Михайло Чаплига.

«Коли маєш справу з політиками, які сильніші за тебе, головне правило - ні про що їх не просити. Вони можуть бути сильніше і в фінансовому плані, і в організаційному, і в публічному. Від політиків не можна чекати якихось гарантій, не можна з ними на щось розраховувати. Гарантії дають тільки рівним, та й це відбувається дуже рідко. Адже якщо я сильніше вас, то всі гарантії тримаються тільки на моїй повазі до власного слова. А я ж можу і вирішити по-іншому, можу якось викрутитися. Я нікому нічого не дам, але і мені не дадуть. Такий світ політики. У ньому єдність можлива тільки тоді, коли збігаються інтереси. В цьому випадку гарантії не потрібні, адже я так і так буду робити те, в чому полягає мій інтерес. І те ж саме буде робити інший політик, інтерес якого збігається з моїм», - розповідає гість програми.

На його думку, не варто надавати надто великого значення питанню гарантій.

«Організована меншість нав'язує свою волю неорганізованій більшості двома способами: або примушує її, або підкуповує. Вибір між ними часто роблять за принципом економічної доцільності. Якщо підкупити більшість виявиться дешевше, ніж примусити, то примусу не буде», - вважає Михайло Чаплига.

Популярні новини зараз

"Кожен зможе відчути себе Карлсоном і політати": потужна стихія накриє українців з головою, синоптик Діденко попередила про негоду

"Психи" в Раді? Нардепів можуть зобов'язати проходити експертизу в "павлівці"

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Як повідомляє Знай.ua, раніше він вказав на роль, яку відіграє в суспільстві солідарна пенсійна система.

Також Знай.ua повідомляв, що Чаплига розповів, чому владі не вигідні профспілки.