Це перше свято після індикту - церковного нового року, повідомляє Центр інформації УПЦ.

Про народження Пресвятої Богородиці пророкували за багато століть до цієї події. Пророцтва зі Старого Завіту читаються у кожному православному храмі на вечірньому богослужінні, напередодні свята.

Діва Марія була довгоочікуваною дитиною Іоакима і Анни. Сім'я жила у Назареті. Довгий час вони були бездітними, сім'я була безплідною. Євреї вважали, що бездітність - це покарання Боже за важкі гріхи. Подружжя дожило до похилого віку, але не переставало сподіватися на милість Божу. Вони пообіцяли Богу, що віддадуть дитину для служіння у храм, якщо вона народиться.

Одного разу Іоаким приніс у Єрусалимський храм жертву Богу, але первосвященник відмовився приймати її, так як вважав бездітного грішним і не гідним. Іоаким пішов у пустелю і зі сльозами молився про дарування дитини, яка зніме ганьбу з їхньої сім'ї. Свята Анна, довідавшись, про те, що трапилося в храмі, теж плакала і молилася до Господа.

Архангел Гавриїл повідомив праведному подружжю радісну новину - що їх молитви почув Господь і у них народиться Преблагословенна Донька Марія. Так і сталося, старозавітні пророцтва справдилися.

Популярні новини зараз

Ані Лорак показала себе на заздрість Мурату: апетитні "бомбочки" під піджаком

Щеня віддячило своєму рятівнику, перетворившись на циркового гімнаста - "Ніколи не зупиниться"

"Психи" в Раді? Нардепів можуть зобов'язати проходити експертизу в "павлівці"

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Показати ще

Цього дня віруючі прославляють Пресвяту Богородицю, звертають до неї свої молитви у надії, що Пречиста ніколи не залишить.