Тільки 5,5% українців вважають, що прийняття президентського законопроекту №5599 про олігархів призведе до зменшення рівня корупції в Україні.

Про це свідчать дані дослідження, оприлюднені соціологічною службою Gradus Research.

У свою чергу 27,6% опитаних впевнені, що закон про олігархів носить декларативний характер і не призведе до обіцяних результатів. 14,7% вважають, що результатом прийняття такого закону стане перерозподіл ресурсів і поява нових олігархів; 9,5% - що влада отримає інструмент впливу на великий бізнес; 5,4% і 4,4% - що закон сприятиме зростанню рівня життя звичайних українців і зростанню економіки.

У те, що закон про олігархів дозволить в тій чи іншій мірі зменшити вплив олігархів на політику, вірять лише 27,2%. Не згодні з таким твердженням 40,1%. Не змогли відповісти 32,3%.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку gradus.app. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст розміром більше 50 000 жителів у віці 18-60 років за статтю, розміром населеного пункту і регіону. Період проведення поля: 20 вересня 2021, розмір вибірки: 1000 респондентів.

Популярні новини зараз

Олександра Кучеренко зізналася в коханні, але не Дмитру Комарову: "Йому належить частина мого серця"

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Показати ще

Як повідомлялося, Верховна Рада 1 липня прийняла в першому читанні законопроект №5599, відомий як законопроект про олігархів. Його підтримали 275 депутатів.

Чотири з п'яти парламентських фракцій вважають, що проект закону про олігархів призведе до порушення прав людини, обмеження свободи слова і до політичного переслідування опонентів чинною владою.

Згідно з висновком Уповноваженого з прав людини Людмили Денисової, проект закону порушує Конституцію України. Спікер Ради Дмитро Разумков направив законопроект № 5599» про олігархів «на експертизу в Європейську комісію» за демократію через право " (Венеціанська комісія).