Влада зобов'язана зупинити масове вивезення металобрухту з України, інакше ми втратимо як ряд існуючих заводів, так і потенціал для модернізації галузі. Про це заявив експерт, директор Інформаційно-аналітичного центру GMK Center Станіслав Зінченко.

За його словами, зараз у світі розгорнулася боротьба за металобрухт, який є стратегічною сировиною для металургії. І багато країн почали вводити обмеження на його вивезення, щоб забезпечити сировиною своїх металургів. Однак в Україні поки таких кроків не роблять.

"Всі країни світу в онлайн режимі, в оперативному режимі, ті, у кого розвинена металургія, реагують на зростання цін на брухт і захищають себе. Вони включають протекціонізм, забороняють експорт брухту або підвищують мито на брухт. Точно також повинна надходити Україна. Ми не дурніші за інших, ми повинні дбати про власний внутрішній ринок, про власну конукрентоспроможність на міжнародній арені", - пояснив Зінченко.

За його словами, масове вивезення брухту з України в останні місяці вже призвело до його дефіциту на внутрішньому ринку і ряд металургійних заводів змушене скорочують виробництво. Якщо найближчим часом не ввести мораторій на експорт брухту, то наша металургія не матиме потенціалу для скорочення викидів СО2 і Україна не зможе виконати цілі щодо скорочення викидів в рамках Паризької угоди. Так як саме зростання використання брухту у виробництві сталі зменшує викиди СО2.

"За нашими оцінками, через 5-10 років, якщо галузь залишиться не регульованою, зі стрибками ціни, з відсутністю реакції держави, у нас реально стане під питанням існування 5-6 заводів і ми просто перестанемо бути конкурентоспроможними, брухту перестане вистачати. Імпортувати брухт в Україну ми не можемо, це невигідно, у нас відразу ляже експортоорієнтована Металургія. І виходить, що це негативно вплине на торговий баланс, на курс валют І долар злетить до небес, тому що 35% експортних надходжень – це металургія», - прогнозує Зінченко.

Популярні новини зараз

Фермери масово залишають на полях урожай помідорів, бо невигідно возити: замість томатної пасти будуть добрива

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Раніше народний депутат Муса Магомедов заявив, що, якщо не ввести заборону на експорт металобрухту, Україну очікує масштабна криза в металургії, що негативно позначиться на бюджеті, які недоотримає $1,5 мільярдів.

У свою чергу керівник Центру розвитку ринкової економіки CMD-Ukraine Ігор Гужва порахував, що до кінця року експорт брухту з країни може досягти катастрофічних 1,5 млн тонн. Від цього держава отримає близько 2,5-3 млрд грн податків у вигляді експортного мита за брухт. А ті ж 1,5 млн тонн, перероблені в метал, принесуть Україні 85 млрд грн податків.