Підвищення податків для бізнесу в умовах наближення економічної кризи матиме погані наслідки для економіки України. Про це заявив економічний експерт Борис Кушнірук.

Економіст нагадав, що наразі ціни та сировину на світових ринках почали різко знижуватись, і, вочевидь, це негативно позначиться на роботі вітчизняних експортерів, адже ми експортуємо переважно сировину, а також на економіці України в цілому.

«На сьогоднішній момент ми спостерігаємо стрімке падіння цін на залізну руду і металургійну продукцію. Вчора, наприклад, ціна на металлургійну руду впала нижче 100 долларів за тону, при тому, що ще весною цього року було більше 220 долларів. Тобто криза в Китаї, пов’язана з девелоперським бізнесом, який формує третину ВВП Китаю може обвалити дуже суттєво ціни на металургійну продукцію», - пояснив Кушнірук.

За його словами, цього року, Україна має певні позитивні зрушення в економічному зростанні за рахунок аграрного сектору, адже отримали хороший врожай. Проте цей позитив, на думку економіста, не перекриє проблеми, пов’язані з падінням світових цін на іншу частину позицій українських експортерів.

«Крім того, взагалі світ може скотится в нову хвилю економічної кризи, в тому числі посилену новою хвилею пандамії», - прогнозує Кушнірук.

Популярні новини зараз

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Бурякова ікра "Пікантна" на зиму: корисна заміна борщам і салатам

Показати ще

За його словами, за таких умов підвищення податків для бізнесу, який пропонує уряд в законопроекті 5600, є надзвичайно поганою ідеєю, що може спровокувати економічну кризу в Україні.

«Ці всі ідеї про підвищення податків, до того ж буквально з січня наступного року, вони є вкрай недолугими і можуть мати дуже погані наслідки для бізнесу, який і так потерпає від величезних проблем, пов’язаних як з об’єктивними обставинами, в тому числі і з пандемією, так і просто некомпетентністю наших можновладців», - наголосив Кушнірук.

Раніше економічний експерт Андрій Новак заявив, що підвищення податків для бізнесу призведе до зростання тіньової економіки та девальвації гривні, і наголосив - в умовах кризи податкове навантаження потрібно знижувати.

Водночас народний депутат, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що якщо законопроект про податкові зміни 5600 буде ухвалений, це призведе до стагнації економіки, зростання цін та зубожіння українців.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроект №5600, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, що передбачають підвищення податків для низки галузей.