Підвищувати податки для бізнесу в час падіння світових цін на сировину – неефективний підхід. Про це заявив директор Центру політичного аналізу Володимир Головко.

За його словами, процес зниження цін на сировину на світових ринках буде продовжуватись, і він болісно вдарить по Україні, яка експортує переважно сировину.

«Оскільки зростання наших доходів з експорту залізної руди пов’язано з Китаєм, і це буде прямий удар, якщо Китай піде вниз. Вже у нас є перші дзвоники – китайська девелоперська компанія вже на межі банкрутства, воно вже вдарило по американським ринкам. Якщо і Китай, і Штати почнуть відчувати проблеми, то й ми за ними – більше і глибоко», - пояснив Головко.

На його думку, ініціатива влади саме в такий період підвищити податки для бізнесу, що пропонується законопроектом №5600, є контрпродуктивною, адже нашим експортерам і без того важко витримувати конкуренцію.

«Здається, голова бюджетного комітету в якомусь інтерв’ю сказав: «Дуже шкода, що ми тільки зараз вийшли на прийняття №5600, бо вже почали падати ціни на руду…». Тобто, вони (депутати – ред.) усвідомлюють, що навіть немає сенсу його приймати», - зазначив Головко.

Популярні новини зараз

Оля Полякова зізналася, чому доньку Машу довелося терміново оперувати: "Потрібно злизати..."

У чернігівській частині "Десна" знайшли мертвим військового: що сталося з 23-річним хлопцем

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

Раніше економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що в умовах падіння світових цін на метал та руду є неприпустимим підвищувати податковий тиск на підприємства ГМК: на його думку, зараз влада має підтримати експортерів та стимулювати зростання внутрішнього попиту на їх продукцію.

Водночас у Федерації роботодавців заявили, що запропоновані урядом податкові зміни зашкодять економіці країни та можуть призвести до закриття підприємств і скорочення десятків тисяч робочих місць.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада ухвалила в першому читанні урядовий законопроект №5600, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, що передбачають підвищення податків для низки галузей.