Політолог Олександр Лазарєв у своєму блозі розповів про об'єднання США, Британії та Австралії в новий військово-політичний блок Аукус, а також повідомив про мету його створення.

Політолог повідомив, що 15 вересня 2021 року було оголошено про створення нового військово-політичного блоку Аукус, до якого увійшли США, Великобританія і Австралія. Він зазначив, що публічною причиною нового об'єднання була названа стурбованість вищезгаданих країн зростанням військової присутності КНР в Індо-Тихоокеанському регіоні.

«Тобто, пакт спрямований на протидію впливу Китаю в спірній акваторії Південно-Китайського моря. Фактично можна сказати, що англо-саксонські країни об'єднуються в боротьбі проти зростаючої могутності Китаю. Але офіційно члени Аукуса заявляють, що блок ні проти кого не спрямований», - розповів Лазарєв.

За його словами, радник прем'єр-міністра Великої Британії з національної безпеки назвав пакт ймовірно, найбільш значущим об'єднанням потенціалів у світі за останні шістдесят років, а прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон назвав альянс партнерством нового покоління, побудованого на міцному фундаменті довіри. Політолог зазначив, що президент США Джо Байден, оголошуючи про угоду, назвав Австралію і Великобританію найближчим союзникам Америки, а сам союз – новим етапом тристороннього співробітництва в галузі безпеки між країнами.

«Але судячи з реальних цілей створення блоку, можна припустити, що він не обмежиться кількістю існуючих членів і буде розширюватися. Так, прем'єр-міністр Австралії заявив, що вже встиг переговорити з прем'єром Індії і Японії, а також планується діалог з владою Південної Кореї», - додав Лазарєв.

Популярні новини зараз

Солістка гурту KAZKA Заріцька сильно схудла на "Танцях з зірками": скоро наздожене Могилевську

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua, Лазарєв припустив, що Україна отримає від зустрічі із Польщею, Грузією та Молдовою.

Окрім цього, Знай.ua повідомляв, що Ставнійчук заявив, що Україна, як країна пострадянського простору, має рухатись до цивілізованого світу.