- З нами Михайло Погребинський, політолог.

Данилов сказав журналісту, що якщо ви думаєте, що в Луганську всі говорять по-російськи, ви дуже помиляєтеся, там є патріоти. У цій короткій фразі можна побачити два аспекти: по-перше, ті, хто говорять по-російськи, – не патріот, на думку Данилова. Во-друге, Данилов сам спокійно спілкувався російською в ефірах ще 5-6 років тому. І головне, навіщо він це робить?

Мені здається, що ця владна команда перейшла в якийсь віртуальний світ. І в цьому світі їм здається, що якщо ти не говориш українською, то ти не патріот. Відповідно, корелюється реальність. Данилов родом з Луганська, там робив кар'єру і прекрасно знає, що більше 80%, коли там проводилися опитування, воліли, щоб їм ставили питання по-російськи. У сільській місцевості там більше відсоток говорять по-українськи. А в містах Російська мова просто домінує. І при всій моїй повазі до інтелектуальних здібностей Данилова, він не сумнівається в тому, що він сказав неправду. Ця гра, яку він веде, за моєю гіпотезою, пов'язана з тим, що вони живуть у своєму віртуальному світі. Чи могли ми уявити собі два роки тому, що Зеленський стане лідером націоналістичного табору? Вже після майданної історії він їздив на Донбас, його там захищали ті, кого він сьогодні називає терористами. Він там заробляв гроші, ухилявся від призову в армію, і те, що він стане таким суперпатріотом, неможливо було собі уявити. Перехід в цей віртуальний простір робить цих людей людьми особливого сорту, тому треба ставитися до них зі знижкою, як до людей з Палати № 6 або 66. У цій палаті прийнято говорити, що чорне – це біле, а мир – це війна. Вони вже самі не віддають собі в цьому звіту. Я читаю джерела, які говорять, що Зеленський хоче позбутися Разумкова, який Чи не єдиний з нашого керуючого ареопагу намагається більш-менш жити в реальному світі. І це їм не треба. Для позбавлення є бюджет-Арахамія цим займається,і рядовому депутату за це голосування пропонується 50 тис. дол. Зараз у Києві-це однокімнатна квартира. Вони живуть в особливому світі, в якому укладається боротьба з корупцією, з олігархами, війна з Росією, бажання покататися на танку по Арбату, і разом з тим вони вирішують питання особистого інтересу. Разумков виглядає як здорова людина, коли коментує деякі рішення Зеленського і його команди.

- Чи вдасться все-таки відправити Разумкова у відставку?

- Я згоден з тим, що, як сказав Разумков, йому не соромно дивитися в очі людям і він може спокійно ходити вулицями без охорони. Це явний натяк на Зеленського і його команду, які не зможуть ходити без охорони. А те, що він каже, що це не тиск на нього, що у нього поміняли охорону, коли він на лікарняному, - це він лукавить, бо це нахабний і обурливий тиск. Коли ви біля свого ворога ставите своїх наглядатаїв, які будуть не охороняти, а стежитимуть за кожним його кроком, – це нахабний, обурливий тиск. А що стосується відставки, то я не великий любитель давати прогнози. Знаю, що поки не зібрали голосів. Інформація, що Коломойський допоможе своїми людьми... Так він зараз знаходиться в такому становищі, що дуже багато в його долі залежить від Зеленського. Я б на місці Коломойського не довірявся б Зеленському: ще якийсь невеликий елемент тиску-і він його здасть. Якщо голоси з'являться - це скандал, який матиме і міжнародне значення. Разумков-серйозна фігура, з якою рахуються, в тому числі і за кордоном.

Популярні новини зараз

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Від 3 до 5 за примусову вакцинацію: Володимир Зеленський окреслив чітку позицію

Дивіться на цінник і на дірки: українцям підказали, як не сплутати справжній сир з підробкою

Показати ще

- Як будуть у владі пояснювати цю відставку?

- Є версія, яку озвучив Арахамія: йому президент доручив. Він сказав, що Разумков – погана людина, оскільки він завадив ВР проголосувати за закон про олігархів, який потрібен Зеленському.

- Можна ж і без висновків Венеціанської комісії проголосувати.

Можна, звичайно, але Зеленський же намагається себе представити провідником європейських цінностей. А Венеціанська комісія критично поставиться до цього законопроекту.

- Цей закон розглянуть, і там є один дуже цікавий пункт: призначення олігархом того чи іншого бізнесмена. РНБО не має такої функції у своїх повноваженнях, а дуже хочуть.

- РНБО багато чого не має. Воно не має права вводити санкції проти громадян України, але вводить. Мені ця ситуація нагадує ситуацію перед кінцем епохи Януковича. Я не працював з Януковичем, останній раз його бачив на інавгурації, але вирішив написати йому листа, оскільки вважав, що треба зупинити деструктивні процеси, які запущені командою Януковича, про те, як поводиться команда, якою керує фактично його старший син. Висновок з мого листа був такий: якщо і далі так буде продовжуватися, а ви з кожним новим рішенням збільшуєте кількість своїх ворогів, то все це для вас закінчиться погано. Одному з людей оточення Януковича, який займав дуже високий пост в цій системі, я передав цей лист. Не знаю, передав він йому чи ні. Але знаю, що ця історія реалізувалася в точності, як я передбачав. Якщо ти протягом якогось часу налаштовуєш проти себе одного олігарха, потім другого, потім представників різних частин електорального поля, то ясно, що добре це Для тебе не закінчиться. Ти створюєш грунт для перевороту. Не знаю, чи прочитав він лист. Іне пояснили, що Янукович готовий вислухати від кого завгодно критику своїх дій, тільки якщо там не буде згадуватися його старший син. А я його там згадував. Тому, допускаю, що людина листа не передала. Але тим не менше ситуація, яка відбувається у нас, нагадує саме той період. Зеленський зробив все, щоб за нього Схід і південь не голосували. А спроби його представити себе як лідера націоналістичної частини електорату, наштовхуються на багато складнощів. Тут і історія з "вагнерівцями" , яка рано чи пізно спливе, і те, що він не дав обміняти людей, і те, що він не дав розмістити в Харкові виробництво вакцини, як пропонував Медведчук. Це все накладається на платіжки, на безглузду балаканину, яку люди регулярно чують від перших осіб. А йому показують всяку дурню-соціологію від соціологів, яким він платить за проведення соціології. Є одна колишня авторитетна організація, яка регулярно показує, що у нього все добре і люди йому довіряють. Подивитися. Я практично впевнений, що шансів на переобрання у Зеленського немає. Він сам собі риє могилу. Якщо Разумкова витурять з цього крісла, він залишиться депутатом. Він вийде з СН і буде створювати власну партію, заявить про те, що піде на президентські вибори, і тоді рейтинг буде істотно зростати. Прийде на ваш канал, зробить заяву.

- Для того щоб панові Разумкова створити свою групу в парламенті, йому потрібно 20 депутатів. Чи знайдуться такі депутати?

- Це буде не відразу. Якщо почнуться розмови про те, що він претендує на участь в президентських виборах, то люди будуть зробити ставки. Якщо вони розуміють, що їм із Зеленським не по дорозі, то вони тоді будуть робити вибір на користь Разумкова. Я за Разумкова голосувати не буду, перш за все тому, що його погляди на зовнішню політику, на відносини з сусідами нічим не відрізняються від генеральної лінії Зеленського, Порошенко і компанії. Ясно, що це дорога в глухий кут, що добрих відносин з РФ у нас скоро не буде і довго не буде, але у нас повинна бути хоч якась політика, яка працює на інтереси українських громадян. Не можна вибудовувати всю зовнішню політику на принципах, що ми воюємо з Росією. Не було б проблеми з "Північним потоком - 2". Не так давно за участю Медведчука пропонувалися прямі закупівлі газу зі знижкою, але ж відмовилися. Звичайно, це прямо суперечить інтересам України, але Нуланд, Кенту це подобається. Тому що їм подобається будувати підступи Росії, яку вони розглядають як серйозного ворога. А Україна - як інструмент для створення проблем для цього серйозного ворога.

- Пане Арестович заявив, що можна силою повернути Донбас, якщо Путін захворіє, і вони точно не знають, як деокупувати Донбас, тому обмірковують різні варіанти, в тому числі і військовий шлях.

Це реально так можна будувати стратегію реінтеграції - чекати, поки Путін захворіє?

- Я писав, що Арестович - реальний клоун, судячи з того, яку нісенітницю він несе. Але він ніякий не клоун, він свідомо створює навколо себе якийсь поле популярності. Він цілком може створити партію фріків, і у нас є багато бажаючих за таких голосувати. Була ж у нас партія Ляшко, так чому б не бути партії Арестович? Він так часто згадується, що і росіяни вже вивчили його прізвище. Але чому вони впевнені, що Путін піде, а на його місце прийде хтось такий, з яким можна буде щось вирішити? Путін - досвідчена людина. І масу проблем для України він не робить - він не хоче створювати їх для народу. Крім того, він залишається людиною в значній мірі проєвропейським. Коли він починав, вийшла книга: "Німець у Кремлі". Він не розглядає стратегію розвитку Росії в перманентній кризі з Європою. Він сподівається, що з Європою можна буде домовитися. А на його місці може опинитися людина набагато менш розсудливий.

Що змусило відмовитися Зеленського від цієї пропозиції? Наскільки я розумію, це заздрість від того, що є людина, через якого можна вирішити якесь питання. Йому сказали: нехай це вирішить Медведчук, ми йому довіряємо, а тобі - ні. Ця емоційна реакція - заздрість, почалася давно, не тільки в зв'язку з утримуваними особами з того боку. Це також історія з вакцинами. Вони ж запросили шахраїв, які розповідали, що за 25 млн грн вони зроблять свою власну вакцину. Франція за 2 млрд не зуміла зробити. А Медведчук сказав, що харківський завод через три місяці буде випускати вакцину. Виходить так: я міг би, але не виходить, а у цього виходить, але ми йому не дамо, бо я президент. Потрібно було хоч не публічно, але використовувати Медведчука і його політичну силу для балансування ситуації, для того щоб тебе не з'їли. Адже якби не було ось цієї атаки на ОТЗЖ, то зараз ОТЗЖ мала б рейтинг в два рази більше, ніж у правлячої партії. Тоді виникло б питання: будуть перевибори, чи буде у тебе союзник? Чи не будуть у тебе в союзниках Порошенко або Тягнибок, ніколи. Зараз вони тебе терплять, оскільки ти ще президент. Утримуючи Медведчука під домашнім арештом, роблячи все можливе, щоб ця політична сила не могла зміцнити свої позиції, ти собі риєш могилу.

- Багато європарламентарів засудили закриття наших телеканалів, цензуру в Україні. Але ми не бачимо ніякої реакції від влади.

- Я вважаю, що ситуація для Зеленського погіршується, і довго так знущатися над журналістами, над опозиційними політиками у нього не вийде. Думаю, що ваша надія буде реалізована.

- Спасибі.