Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на news.church.ua, про це розповів заслужений лікар України, протоієрей Ростислав Валіхновський у новому випуску проекту «Духовний імунітет».

«Завжди людина, яка трудиться з радістю, надихає та спонукає нас до життєдайної наснаги. Коли труд для людини не є тягарем, то для оточуючих він «звучить» наче пташина пісня, що заспокоює душу і розум. Тією «пташиною піснею» - радісною, корисною, натхненною - має стати наша молитва. Звісно, для сучасної людини тривала молитва є надподвигом. Не дарма святитель Димитрій Ростовський радив: “Краще молитися коротко, але часто”», - пояснив отець Ростислав.

Священник порадив сучасним християнам бути уважними та постійними у молитві.

«Передусім, закарбуймо у свідомості: молитву - навіть надкоротку і надпросту -треба завжди говорити сконцентрованно, уважно, щиро, розумно, тримаючи в голові, перед Ким ми стоїмо і до Кого звертаємо свої слова. Не кількість, а якість - ось що головне.

По-друге, важливо привчити себе до молитви постійної. Прокинулися вранці — піднесли ранкові молитви, поспішаємо на роботу в транспорті чи пішки - не лінуймося знову звернутися до Господа, дісталися робочого місця - просімо в Бога милості для своїх близьких і для себе, щоб наш труд був на славу Божу, добіг наш день кінця - проаналізуймо наші сьогоднішні слова і діла, покаймося і подякуймо Богу за цей день та попросімо допомоги у подоланні дня прийдешнього», - відзначив протоієрей Ростислав Валіхновський.

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще

Він звернув увагу, що кожна нова молитва відкриває у душі «нові кімнати і нові закутки», які допоможуть глибше пізнати себе.

«Тільки завдяки справжній молитві й покаянню людина здатна побачити себе вповні - з усіма “мінусами” - та усвідомити, що її конче необхідне спасіння від нашого Спасителя», - підкреслив отець Ростислав.

Лікар-священник нагадав, що починатися вчитися вдумливій та щирій молитві потрібно якогомога раніше.

«Усе в житті треба робити вчасно. Так нас змалку вчать батьки, духівники, вчителі…Фізіологи та лікарі стверджують, що чим молодша людина, тим легше їй опанувати ту чи іншу навичку, а значить - тим більш успішною, а разом із тим і більш здоровою вона буде в майбутньому. Так побудована робота центральної нервової системи людини. Тому чим раніше ми почнемо працювати над власною молитвою, тим нам легше буде з часом - і врешті-решт, з Божою милістю, ми отримаємо дійсно великого і чудового друга - молитву, справжню молитву», - підсумував Ростислав Валіхновський.