Підвищення податків, пропоноване владою законопроектом №5600, не дасть збільшення надходжень до бюджету на 30 млрд грн, на які розраховують в уряді.

Про це написав експерт економічних програм Данило Монін у своїй колонці для GMK center.

Як пояснив економіст, Міністерство фінансів готувало розрахунки проекту, коли ціни на українську сировину в світі досягли максимальних позначок. Однак з тих пір вартість наших товарів впала вниз, а це означає, що виконати дохідну частину по бюджету навряд чи вдасться.

"Основні надходження передбачалися за рахунок руди. Але її ціна впала нижче $100/т. Удар по фермерам, яким хочуть ввести мінімальні податкові зобов'язання і в 4-5 разів і збільшити мінімальний податок на землю, за поточною версією, відкладено до 2023 року. Податок на землю буде збиратися в 2023 році за підсумками 2022 року. ПДВ з будівництва вже прибрали. Можливо, держава зможе отримати щось від екологічного податку. Але в цілому, за моєю оцінкою, максимум, що вони зможуть зібрати, - це додаткові 5-10 млрд грн», - пояснив Монін.

Водночас аналітик підкреслив: влада може поповнити держбюджет за рахунок інших ініціатив, навіть не підвищуючи податки для бізнесу. Так, за його оцінкою, в бюджеті-2022 за поточними доходами, без додаткових надходжень від №5600, є резерви на 110 млрд грн.

Популярні новини зараз

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Олександра Кучеренко зізналася в коханні, але не Дмитру Комарову: "Йому належить частина мого серця"

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Показати ще

«Це в першу чергу доходи від імпорту: ПДВ, імпортний акциз і мито. Є резерви і за неподатковими доходами, мінімум на 45-50 млрд грн. За моєю оцінкою, на економічну діяльність в поточному році буде витрачено близько 250 млрд грн. А в консолідований бюджет на 2022 рік Мінфін заклав всього 199 млрд, тобто на 20% менше. Але, незважаючи на це, він рапортує про збільшення на рівні держбюджету», - написав Монін.

Він підкреслив: всі економічні витрати, заплановані в проекті бюджету-2022, прив'язані до законопроекту №5600, можна спокійно виконати і без нього. І мати при цьому базовий дефіцит бюджету складе 2,2% від ВВП, що набагато нижче того прогнозу, який зробив Мінфін.

Раніше лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, коментуючи податкові ініціативи уряду, заявила, що владі слід знижувати податки, щоб вивести з тіні 49% бізнесу, а не підвищувати їх.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України, яким підвищуються ставки податків для цілого ряду галузей.