Як повідомляє Центр інформації УПЦ, у церковному календарі це свято - одне з дванадцяти головних православних свят у річному колі.

У цей день згадується подія IV століття, пов'язана з рівноапостольним царем Костянтином і його матір'ю Оленою. Імператор припинив гоніння на християн і хотів знайти Хрест Господній.

У 326 році свята Олена відправилася у Святу землю з метою відшукати і відвідати місця, освячені головними подіями життя Спасителя. Патріархом в Єрусалимі був в той час Макарій. Він скликав найстаріших іудеїв і звернувся з проханням вказати місце, де захований Хрест Господній.

Цариці Олени вказали на старця Іуду як здатного вказати цариці це місце. Старець привів царицю і патріарха до північно-східної стороні Голгофи і сказав їм: «На цьому місці, де стоїть капище Венери, ви знайдете Хрест вашого Христа».

Коли розібрали ідольський храм, прибрали сміття і розкопали землю, були знайдені місце Гробу Господнього і Воскресіння, а також Лобне місце - місце розп'яття Христа. Поруч Лобного місця знайшли три хрести, цвяхи і ту дощечку з написом на трьох мовах, яка була прибита над головою Спасителя. Однак тепер вона лежала окремо від хрестів, і тому не було можливості дізнатися, на якому з трьох хрестів був розп'ятий Спаситель. Тільки після зцілення жінки, яка була при смерті і приклалася до кожного з хрестів, стало зрозуміло який був саме Христовим.

Популярні новини зараз

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Дівчинка довгі місяці підкидала воші школярам, діти зрозуміли не одразу: "Розчесала волосся виделкою і...."

Юрій Ткач усамітнився в лісі з двома жінками і відразу пошкодував: надкусила його грибочки

Андре Тан пояснив, що буде модно навесні і влітку 2022 року: сукні-сітки, взуття на платформі та футляри

Показати ще

Патріарх Макарій став на високому місці і піднімав святий Хрест, показуючи його народу. Народ поклонявся Хресту, кажучи: «Господи, помилуй!».

Звідси і отримло свій початок і назву свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Іуда, який так неохоче вказав знаходження святих місць, увірував у Христа і хрестився, отримавши в святому хрещенні ім'я Киріака. Згодом він став патріархом Єрусалимським і мученицьки загинув при імператорі Юліані Відступнику.