Політолог Олександр Лазарєв у своєму блозі прокоментував гучний законопроєкт про деолігархізацію, який був прийнятий Верховною Радою минулого тижня.

Він зазначив, що негативно ставиться до розкрадання народного майна і подібних речей, тому такі явища як олігархат не вважає позитивними, а навпаки різко це критикує. Водночас політолог заявив, що не підтримує ініціативу влади.

«Більш того, вважаю, що цей закон не має нічого спільного з поверненням активів народу, а також змушений констатувати, що він є згубним для вітчизняної економіки», - упевнений Лазарев.

Політолог розповів, що законопроєкт підтримали 279 народних депутатів, але він був проголосований без результатів Венеціанської комісії та з порушенням регламенту.

«Суть закону полягає в тому, що тепер у влади з'являється можливість навісити на будь-якого великого бізнесмена ярлик «олігарха» і вразити його в правах простим рішенням РНБО. Без суду і слідства», - заявив Лазарєв.

Популярні новини зараз

Українцям пророкують "червону" зону на Новий рік та Різдво: що буде заборонено під ялинкою

Розлучена Ірина Білик затягла красунчика в гримерку: копія молодого Дмитра Коляденка

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук показав дорогу людину, яка 27 років йде з ним пліч-о-пліч по життю: "Люблю тебе"

Настя Каменських у купальнику засвітила найсокровенніше, навіть Оля Полякова не стрималася: "Пальцем?"

Показати ще

Він нагадав, що в законі є чотири критерії, за якими визначається олігарх: брати участь в політичному житті на будь-якому з її рівнів, мати значний вплив на ЗМІ, бути суб'єктом природних монополій або займати монопольне становище на загальнодержавному товарному ринку протягом року, а також мати активи, сума яких перевищує один мільйон прожиткових мінімумів – 80 млн доларів.

«Олігархом вважається особа, яка підпадає як мінімум під два з чотирьох критеріїв. Всі ці критерії повинні враховувати РНБО при присвоєнні статусу олігарха. Але доводити свої рішення РНБО, відповідно до закону, не зобов'язана. Тому очевидно, що критеріїв Рада може взагалі не дотримуватися. А просто призначати «олігархами» тих, кого треба, а кого не потрібно – не вносити в цей список», - вважає Лазарєв.

На його думку, внесення в список олігархів може стати методом дискредитації людини перед виборцями і утруднить його політичну діяльність, а також, зазначає політолог, це дасть владі можливість позбавити великий бізнес контролю над телеканалами.

Як повідомляв Знай.ua, Головін розповів, які наслідки матиме націоналізація олігархічних монополій.

Також Знай.ua писав про те, що Якубін розповів про початок нового політичного сезону в Україні.