Під час обстеження Держекоінспекцією ділянки лісогосподарського призначення у Житомирській області було виявлено, що невстановлені особи видобули близько 18 тисяч кубометрів пісковику. Збитки скали майже 13 мільйонів гривень.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований - йдеться на сайті відомства.

«Порушення містить ознаки кримінального, тож матеріали перевірки та сума розрахованих збитків були спрямовані до правоохоронних органів. Виявленим порушникам буде пред’явлена претензія про відшкодування коштів», - зазначив Андрій Мальований.

За його словами, торік саме порушення у сфері користування надрами завдали Україні найбільше збитків.

ділянка лісогосподарського призначення у Житомирській області
ділянка лісогосподарського призначення у Житомирській області

Популярні новини зараз

Штраф в 30-50 тисяч і суд: що загрожує українцям без Covid-сертифіката в транспорті

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще

«За 12 місяців Держекоінспекція розрахувала суму шкоди у розмірі 800 мільйонів гривень. Безконтрольне видобування корисних копалин наносить сильний удар по всім елементам довкілля. Порушники знищують зелені насадження, щоб дістатися ресурсів, розорюють землю, спричиняють знищення ґрунтової фауни», - підкреслив Андрій Мальований.

Він додав, що сьогодні проблема захисту надр перебуває на особливому контролі керівництва держави. Зокрема, Рада нацбезпеки і оборони ухвалила рішення про проведення аудиту всіх дозволів на користування надрами, які видавалися з 1991 року, щоб виявити прострочені та незаконно видані ліцензії. Також вже розроблений новий Кодекс про надра, де пріоритетом визначена екологізація та впровадження енергоефективних технологій.

ділянка лісогосподарського призначення у Житомирській області
ділянка лісогосподарського призначення у Житомирській області

«Для ефективного захисту надр також важливо забезпечити дієвіший природоохоронний контроль. На екологічному порядку денному – ухвалення законопроекту №3091, який забезпечить високу відповідальність за недопуск інспектора на перевірку, розмежування функцій ДЕІ та Держгеонадр та інші зміни, важливі для посилення захисту довкілля», - заявив Андрій Мальований.