Основною причиною зриву підготовки до опалювального сезону стала недолуге державне регулювання.

Про це заявив народний депутат, екс-міністр ЖКП Олексій Кучеренко.

«Я переконаний, що це абсолютно неправильна була тарифна політика, спровокована неефективним і безвідповідальним державним регулюванням. В електроенергії державна комісія має 90% ринкової влади саме її недолуге регулювання і спричинила те, що теплова генерація вчасно не мала можливості закуповувати вугілля», - заявив Кучеренко в ефірі телеканалу «Україна24».

Нардеп пояснив, що ситуація з вугілля на складах хоч і покращується, але досі знаходиться на критично низькому рівні.

Популярні новини зараз
"Це дно...": український астролог озвучив тривожний прогноз на закінчення війни Отримають мізер замість підвищення: яку "подачку" заплатять замість індексації "Газмережі" попередили споживачів про зміни: платити треба по-новому Пенсіонерам дали термін до 31 березня, інакше не буде виплат
Показати ще

«Дещо підросли запаси вугілля на складах, але кардинально ситуація не змінилася. Все рівно вони не встигнуть накопичити потрібний обсяг. Якщо -3 млн тонн по балансу не вистачає, щоб вони не робити, їх уже не накопити», - додав Кучеренко.

Нагадаємо, за даними «Укренерго», попри саботаж з боку «Укрзалізниці», запаси вугілля на ТЕС з початку вересня запаси збільшилися на 5,2%.

В липні через недосконалі правила роботи ринку електроенергії ціни на електроенергію падали до 40 коп./кВт.год, що в 3-4 рази нижче собівартості виробництва.

Це призвело до зриву підготовки до опалювального сезону і низьких запасів вугілля.

У серпні ситуація виправилася і ТЕС почали активно контрактувати нові обсяги вугілля, в тому числі по імпорту, а також активізували ремонтну кампанію.