Основною причиною зриву підготовки до опалювального сезону стала недолуге державне регулювання.

Про це заявив народний депутат, екс-міністр ЖКП Олексій Кучеренко.

«Я переконаний, що це абсолютно неправильна була тарифна політика, спровокована неефективним і безвідповідальним державним регулюванням. В електроенергії державна комісія має 90% ринкової влади саме її недолуге регулювання і спричинила те, що теплова генерація вчасно не мала можливості закуповувати вугілля», - заявив Кучеренко в ефірі телеканалу «Україна24».

Нардеп пояснив, що ситуація з вугілля на складах хоч і покращується, але досі знаходиться на критично низькому рівні.

Популярні новини зараз

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук показав дорогу людину, яка 27 років йде з ним пліч-о-пліч по життю: "Люблю тебе"

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

«Дещо підросли запаси вугілля на складах, але кардинально ситуація не змінилася. Все рівно вони не встигнуть накопичити потрібний обсяг. Якщо -3 млн тонн по балансу не вистачає, щоб вони не робити, їх уже не накопити», - додав Кучеренко.

Нагадаємо, за даними «Укренерго», попри саботаж з боку «Укрзалізниці», запаси вугілля на ТЕС з початку вересня запаси збільшилися на 5,2%.

В липні через недосконалі правила роботи ринку електроенергії ціни на електроенергію падали до 40 коп./кВт.год, що в 3-4 рази нижче собівартості виробництва.

Це призвело до зриву підготовки до опалювального сезону і низьких запасів вугілля.

У серпні ситуація виправилася і ТЕС почали активно контрактувати нові обсяги вугілля, в тому числі по імпорту, а також активізували ремонтну кампанію.