Про це йдеться у відкритому листі Асоціації «Укркокс» на адресу голови «НЕК Укренерго» Володимира Кудрицького та голови НКРЕКУ Валерія Тарасюка.

У листі йдеться про недопустимість підвищення тарифу на передачу електроенергії з 2022 року до 458,83 грн/МВт*год, що на 56% вище існуючого рівня.

«Таке зростання тарифу призведе до втрат коксохімічної промисловості на рівні 3,5 млрд грн. Враховуючи складну для галузі кон’юнктуру ринку, підвищення тарифу буде мати вкрай негативні наслідки для української коксохімічної промисловості, особливо на тлі зростання світових цін на вугілля», - наголосили у асоціації.

Натомість в «Укркоксі» висловили переконання, що тариф на передачу електроенергії може бути оптимізований у бік зниження, якщо «НЕК Укренерго» перегляне розрахунки, опираючись на реальні прогнозні показники сфери енергетики, та відмовиться від операцій, які можуть загнати у борги енергетичну галузь.

Так, зокрема, в «Укркоксі» висловилися проти включення до розрахунку тарифу основних частин (тіл) кредитів, отриманих компанією «Укренерго» протягом 2020-2021 років: відповідно до Закону №810-IX, виплата тіл кредитів є обов’язком держави. А отже, витрати компанії завищені на 4,3 млрд грн.

Популярні новини зараз

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Також в асоціації закликали «НЕК Укренерго» ініціювати перед урядом питання внесення змін до Держбюджету 2022 року, де передбачити щонайменше 11 млрд грн для виконання "Укренерго" своїх зобов'язань, перерахувати обсяги необхідного доходу, і встановити тариф на передачу електроенергії на 2022 рік для всіх груп споживачів на рівні 275,20 грн/МВт*год.

Нагадаємо, у минулому році тариф на передачу підвищувався тричі, і виріс в результаті більш ніж удвічі - зі 113 грн МВт-год до 293,93 грн за МВт-год.

Раніше економіст Борис Кушнірук заявив, що підвищення тарифу на передачу електроенергії значно поглибить економічну кризу в Україні, призведе до подальшого падіння виробництва та прискорить інфляцію.

У свою чергу економічний експерт Андрій Новак підкреслював: підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію зростання цін на всі товари і послуги.