Вивести на переговорний майданчик і вирішити питання з ціною на газ для України, відповідно, зі здешевленням тарифів за комунальні послуги для населення, міг би голова політради партії "опозиційна платформа – за життя" Віктор Медведчук. Але для цього потрібна політична воля чинної влади і бажання думати про добробут українців, від якого безпосередньо залежить і економіка країни. Про це в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" сказати доктор економічних наук Сергій Ареф'єв.

Експерт зазначив, що у команди Президента Зеленського зараз немає ніякого плану щодо виходу з кризової ситуації, яка склалася на газовому ринку.

"У плані тарифної політики у влади особливо і плану "а"ні, не те, щоб "Б". У них є певний порядок дій, який вони повинні виконати. В принципі, влада його і виконує, а якогось плану розвитку або виходу з кризової ситуації, яка склалася на ринку газу, немає",-підкреслив економіст.

Ареф'єв упевнений, що економічна доцільність пропозиції лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука, який ще рік тому домовився про закупівлю газу на 25% дешевше, очевидна. І для розуміння цього не обов'язково бути експертом в галузі економіки.

"Будь-яке керівництво країни, яке піклується про своїх громадян, природно, купить дешевше, щоб люди отримували за меншу вартість комунальні послуги, не грабуючи ту частину, яка буде залишатися у людей на руках. Так як гроші, які залишаються, все одно будуть обертатися в економіці: у сфері послуг, в покупці товарів, тобто грошова маса в обігу збільшиться. Це система, яка дозволяє працювати багатьом "гвинтикам" економіки, стаючи трохи сильніше. Але для цього всього потрібно було б подумати, а ще – потрібна політична воля. Потрібно було попросити Віктора Володимировича, вивести це питання на переговорний майданчик і вирішити", – констатував доктор економічних наук.

Популярні новини зараз

Мама Андрія Кузьменка пояснила, чому вимагає в ексучасників "Скрябіна" 150 тис. доларів: хочуть забрати все

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще

Нагадаємо, 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Медведчуку на 2 місяці, до 31 Жовтня.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.