Прийняття законопроекту №5600, яким підвищуються податки для українських галузей, погіршить економічну ситуацію в країні, призведе до збитків і вдарить по мільйонам українців.

Про це заявив народний депутат Сергій Магера.

За його словами, зараз, коли пік світових цін на залізну руду пройдено, підприємствам української видобувної галузі доводиться боротися з конкурентами з Китаю і Бразилії, де собівартість видобутку руди нижча, а сама руда – кращої якості.

"Я довгі роки працював на металургійному підприємстві. І я прекрасно знаю, наскільки складно зводити кінці з кінцями, і виходити хоча б в нульову рентабельність. Це зазвичай збиткова історія. Тобто, на сьогоднішній день металургія не настільки маржинальна", - пояснив Магера.

Він підкреслив, що законопроект №5600 - не про розвиток економіки, а лише про фіскалізацію, яка не дасть результатів навіть у короткостроковій перспективі. У довгостроковій же перспективі підвищення податків обернеться кризою в металургійній галузі, яка відіб'ється на суміжних галузях.

Популярні новини зараз

Павло Зібров вивалив свій шампур в Дубаї на очах у дружини: чоловіки позаздрять

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Бурякова ікра "Пікантна" на зиму: корисна заміна борщам і салатам

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Показати ще

«У металургійній галузі працюють сотні тисяч людей. Але ще більше працює в суміжних галузях. Тому що ця галузь також забезпечує роботою транспортників-Укрзалізницю і морські порти, а також ремонтників, підприємства з металообробки, виробників вогнетривів і багато інших. Тобто, це задіяна величезна частина економіки країни. І кризові явища, які будуть посилюватися при такій податковій політиці держави, призведуть неминуче до загальнодержавних втрат. У цьому я переконаний", - заявив Магера.

На його думку, подібний підхід призведе лише до того, що кризові явища посиляться не тільки в металургійній галузі, а взагалі в промисловості країни.

Раніше економічний експерт Борис Кушнірук заявив, що світ може скотитися в нову хвилю економічної кризи, в тому числі посилений новою хвилею пандемії. В

таких умовах підвищення податків для бізнесу є надзвичайно поганою ідеєю, що може спровокувати масштабну кризу в Україні.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект Про внесення змін до Податкового кодексу (№5600), який передбачає підвищення податків і зборів для ряду галузей.