Член ПАРЄ від Фінляндії, віце-президент ПАРЄ Кільюнен Кіммо заявив, що в країні, не дають вільно висловлювати думки не може бути серйозних політичних і демократичних процесів. Таку думку він висловив, коментуючи переслідування українською владою незалежних медіа, таких як "112 Україна", NEWSONE, ZIK, "Перший Незалежний", а також видань " Країна.ІА "і" Шарий.net " під час спілкування з журналістами "Першого Незалежного" в рамках сесії ПАРЄ.

"Це дуже фундаментальне питання, коли ми говоримо про демократичне суспільство і ми працюємо тут, в ПАРЄ, головної організації Європи з питань прав людини і демократії. Природно ж свобода самовираження-одне з цих фундаментальних прав. І не може бути серйозних політичних, демократичних процесів в країні, де не дають вільно висловлювати думки. У цих процесах провідну роль відіграють медіа. Адже вони транслюють різнобічні думки, які є у суспільства", - зазначив Кіммо.

"Я можу чітко сказати, що в Європі немає жодної країни, яка б була в цьому питанні ідеальною. Навіть у моїй Фінляндії є питання, наскільки відкритими можуть бути дискусії всередині суспільства. Адже деякі медіа вони втрачають певні проблеми із загальної дискусії. Це також є проблемним. Звичайно ми маємо Відкрите суспільство, кожен може виразити себе. Цензури-немає у Фінляндії. І все ж в ЗМІ є відповідальність-широко висвітлювати всі різні думки. Перед демократією постає безліч викликів, і найбільший з них - коли влада втручається в роботу медіа", - підсумував віце-президент ПАРЄ.

Нагадаємо, 2 вересня Печерський районний суд прийняв рішення про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Медведчуку на 2 місяці, до 31 Жовтня.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

Популярні новини зараз

В Україні почалися масові рейди у транспорті і "полювання" на фальшиві COVID-тести: штраф у 17 тисяч і 730 заведених справ

Звичайний "Запорожець" перетворили на кабріолет: вийшов стильний "спритний павук"

Надію Савченко з сестрою затримала поліція за підробку сертифікатів

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

Показати ще

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив: його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 82,5 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.