Цінові обмеження (прайс-кепи) в Бурштинському енергоострову не дозволяють виробникам електроенергії покривати свої обґрунтовані витрати, зокрема накопичувати паливо і проводити необхідні планові ремонти обладнання.

Про це йдеться в заяві Першої енергетичної асоціації України.

«За рекордних за всі останні роки світових цінах на природний газ і вугілля, утримання прайс-кепів у Бурштинському енергоострові на рівні 2019 року продукує збитковість роботи працюючих в ньому виробників, знижує надійність їх роботи, створює ризики зриву проходження осінньо-зимового періоду», - йдеться в заяві.

Запаси вугілля на складах ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» складають 0,1 тис. тонн (на 38 тис. тонн менше графіку), ТЕЦ працює «з коліс», за останній місяць вже два рази зупинялась через відсутність палива, зазаначили в ПЕАУ.

Внаслідок неринкових прайс-кепів поточні ціни на РДН у Бурштинському енергоострові є у 2-3 рази нижчими, ніж у сусідніх країнах ЄС, що робить імпорт в Бурштинський енергоострів недоцільним, штучно обмежуючи конкуренцію.

Популярні новини зараз

"Слугу" Зеленського Галину Третьякову "вигнали" з Ради за скандал з покійним Антоном Поляковим

В Україні почалися масові рейди у транспорті і "полювання" на фальшиві COVID-тести: штраф у 17 тисяч і 730 заведених справ

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Укрзалізниця підготувала невакцинованим українцям неприємний сюрприз: квиток на поїзд і 300 гривень

Показати ще

«Зазначена ситуація значною мірою є наслідком необґрунтованих цінових обмежень на РДН та ВДР і потребує термінового виправлення з боку Регулятора», - резюмували в асоціації.