Україна повинна заборонити імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі до того часу, поки не завершиться інтеграція української енергосистеми до єдиної енергосистеми країн Європейського союзу.

Про це повідомив народний депутат, екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.

«Учора Україна продовжила заборону на імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі ще на 1 місяць. Це, безумовно, позитивне рішення, однак - недостатнє. Поставки струму з Росії і Білорусі мають бути заборонені - як мінімум до того часу, поки Україна повністю не приєднається до єдиної енергомережі ЄС», - заявив Наливайченко.

Він наголосив, що спільні дії України і партнерів у країнах Балтії призвели до того, Білоруська АЕС не працює уже понад 2 місяці через відсутність ринків збуту.

Нагадаємо, в 2021 році Україна імпортувала з Росії і Білорусі електроенергію на суму понад 1 млрд грн. Імпорт призвів до збитків українських виробників електроенергії.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова
Показати ще

В квітні Верховна рада прийняла проект закону про заборону імпорту з Росії і Білорусі до кінця 2021 року, однак НКРЕКП вирішила обмежити поставки лише на 4 місяці, до 30 вересня 2021 року. Згодом заборона була продовжена на 1 місяць до 1 жовтня 2021 року.