Провідні країни світу прагнуть зайняти свою технологічну нішу і не дати іншим себе випередити. Так у своєму блозі заявив політолог Олександр Лазарєв, який розповів про принципи розвитку капіталізму і теорію циклів економічної еволюції.

«Розвиток капіталізму безпосередньо пов'язаний з технологічним прогресом, який в рамках конкурентного середовища призведе до скорочення кількості робочих місць і як наслідок, вдарить по демографічному приросту. Отже, технологічний прогрес - це неминуче явище в системі виробництва товарно-грошових відносин. Саме технології роблять процес виготовлення продукту менш витратним і дозволяють вдосконалити кінцевий продукт», - розповів Лазарєв.

Політолог додав, що мета будь-якого технологічного прогресу - спростити способи виробництва і створити можливість виграти конкурентну боротьбу. За його словами, з часів заснування капіталізму технологічний прогрес, як і криза, є невід'ємною частиною розвитку системи.

Він розповів про теорію циклів економічного розвитку економіста Миколи Кондратьєва, яка детально пояснює еволюцію технологій під час економічних змін. Відповідно до неї, відзначає Лазарєв, цикли економічної еволюції тривають від 40 до 60 років, і цей період характеризується економічним бумом, розвитком нових технологій і перерозподілом суспільних благ.

«На сьогоднішній день, за методом Кондратьєва, у світовій економіці виділяють 6 циклів, яким приписують окремі періоди технологічного розвитку. Перший цикл (1803-1843 рр.) ознаменувався створенням текстильних мануфактур і початком використання кам'яного вугілля в промислових масштабах. Другий цикл (1844-1896 рр.) – це розвиток чорної металургії, також в цей період введено в виробництво паровий двигун, і йому характерний початок залізничного будівництва», - розповів Лазарєв.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч виправдалася за свій вибір на "Холостячці" і пообіцяла показати правду: "Не хочу задовільняти"

200 гривень за сало, і нова ціна на соняшникову олію: улюблені продукти українців знову б'ють антирекорди, в чому причина

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" зістригла волосся і закохалася по вуха в орендованій сукні: "Яка тендітна"

Олена Кравець з "Квартал 95" показала, що вчудила її донька Маша: до такого не додумалися навіть діти Олі Полякової

Показати ще

За словами політолога, основою третього циклу (1896-1940-ті роки) стало використання електричної енергії, четвертого (1940-ті роки - 1981 р.) – розвиток енергії вуглеводнів, ядерної енергетики і стрімкий розвиток хімічної промисловості.

«П'ятий цикл (1980-ті роки - 2018 р.) увінчався комп'ютерною ерою. І шостий цикл (з 2018 року) - це період надтехнологій. З уже заявленого будуть затребувані: робототехніка, ядерний двигун, штучний інтелект, нанотехнології, біотехнології і т. д. Ми вже 3 роки як вступили в новий технологічний уклад, і провідні країни світу прагнуть зайняти свою технологічну нішу і не дати іншим себе випередити», - зазначив Лазарєв.

Як повідомляв Знай.ua, Кущ заявив, що через 10 років у світ прийдуть нові технології.

Також для Знай.ua Єрмолаєв розповів про кризу моделі країни в Україні.