Але, всупереч очікуванням бізнесу, нове керівництво компанії не змогло вирішити навіть нескладні технічні проблеми, не кажучи вже про більш глобальні виклики. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "На ті ж рейки. Як "Укрзалізниця" застрягла в старих проблемах при новому керівництві".

Як сказано в матеріалі, кадрові ротації в "УЗ" не наблизили компанію до вирішення проблем, а у топ-менеджменту так і не знайшлося відповіді, як вивести держкомпанію з критичного стану. Немає навіть оперативних дій, які могли б сприяти нехай і невеликим, але все ж поліпшенням ситуації.

"Проблема оборотності вагонів-один з найяскравіших прикладів. Вона носить сезонний характер і загострюється рік від року восени, коли починається масштабний експорт сільгосппродукції. Знаючи, що навантаження зростатиме, цього року» УЗ " нічого не зробило для вирішення проблеми, через що виникли складнощі з вивезенням. Бізнесу це загрожує зривом контрактів і збитками, а державі – зниженням надходжень валюти в країну і падінням відрахувань до держбюджету», - пише видання.

При цьому, як вказують журналісти, проблема вагонів, за великим рахунком, штучна, адже для когось вигода тут явно є: при дефіциті вагонів їх розподіляють в ручному режимі, а значить – є місце для корупції на різних рівнях менеджменту держкомпанії.

"Подібна ситуація і з локомотивами, дефіцит яких продиктований в тому числі нестачею запчастин для їх ремонту. На тлі ліміту вагонів цей фактор тільки посилює проблему з перевезеннями для бізнесу. І знову – таки-призводить до ручного розподілу локомотивів, створюючи можливості для "корупційних внесків", - пояснює видання.

Популярні новини зараз
Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках
Показати ще

Поки що волі для виходу з цього замкнутого кола нове керівництво «УЗ» не демонструє, і вирішує проблеми старими методами – підвищенням тарифів на перевезення. Так, з 17 серпня тарифи на вантажні перевезення зросли на 8%, з 1 січня зростуть ще на 22%. Але, без проведення реформ, отримані доходи розчиняться в корупції і безгосподарності, як це бувало раніше, вказують журналісти.

"Нове керівництво компанії вкрай фрагментарно і неконкретно говорить про плани щодо реформи "УЗ", розробленої і узгодженої ще в минулому році. Пауза з реформою, узгодженою і схваленою європейськими партнерами, явно затягнулася. Так само як і неясна ситуація з планами щодо вирішення стратегічних і оперативних проблем, перерахованих вище. Чим викликано це мовчання і апатія, сказати складно. Але у бізнесу вже складається враження, що нова команда топ-менеджменту» УЗ» мало чим відрізняється від старої, продовжуючи консервувати багаторічний кому невирішених проблем", - резюмує видання.

Нагадаємо, раніше народний депутат, член тимчасової слідчої комісії з УЗ Костянтин Бондарєв заявив: для того, щоб побороти катастрофічну корупцію в Укрзалізниці і вивести компанію з кризи, необхідно призначити менеджмент, який має відповідну освіту і досвід роботи на залізниці. Нинішній же менеджмент, за його словами, досі не надав план вирішення проблем в компанії.

Як відомо, Державна аудиторська компанія за три роки, з 2017 по 2020, виявила в «Укрзалізниці» фінансових порушень, зовнішніх і внутрішніх ризиків на загальну суму 61,4 мільярда гривень. Тільки в 2020 році корупція при закупівлях досягла 8 млрд грн. У той час членом антикорупційного комітету при наглядовій раді УЗ був Сергій Лещенко. Згодом Кабінет Міністрів розірвав з ним контракт, але Міністерство інфраструктури знову подало Лещенко на посаду члена Наглядової ради, що викликало хвилю різкої критики з боку народних депутатів і громадськості.