Регулятор НКРЕКП на засіданні 7 жовтня планує виправити ситуацію з ціновими обмеженнями (price-cap), які не дають можливості виробникам електроенергії в Бурштинському енергоострові закуповувати природний газ і вугілля.

Відповідний проект рішення обнародуваний на сайті регулятора.

"На сьогодні ключовим питанням для підготовки до осінньо-зимового періоду 2021/2022 є забезпечення необхідних обсягів палива. Так, враховуючи цінову кон'юнктуру на вугілля і газ на світових ринках ( наца на вугілля - 150-200 дол. за тонну, на газ - 1000 дол. м3), у виробників електричної енергії, що здійснюють відпуск в торговельній зоні «Острів Бурштинської ТЕС», виникає дефіцит оборотних коштів», - йдеться в проекті рішення.

Для виправлення ситуації, НКРЕКП планує підняти цінове обмеження з поточних 959,12 грн / МВт.година в нічні години і 2048,23 грн/МВт.година в денні до 1500 і 2500 грн/МВт.годину відповідно. В іншій частині України цінові обмеження зараз встановлені на рівні 2000 грн/МВт.годину вночі і 4000 МВт.годину вдень.

Нагадаємо, через занижені цінові обмеження, виникла критична ситуація з вугіллям на Калуській ТЕЦ. Станція кілька разів зупинялася через відсутність палива.

Популярні новини зараз
Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

Керівництво ТЕЦ повідомило, що штучні обмеження в Бурштинському енергоострові не покривають собівартість виробництва електроенергії, що не дозволяє ТЕЦ купувати вугілля.

Калуська ТЕЦ офіційно звернулася до уряду і НКРЕКП з проханням виправити ситуацію із заниженими ціновими обмеженнями (price-cap), які не переглядалися більше 2 років.