Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «Православная жизнь», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Люди жадібні на любов. Шкода її дарувати іншим, але при цьому постійно вимагаємо її від оточуючих. Шукаємо її всюди, але тільки не там, де вона є. Любов, як в кришталевій посудині, зберігається у власному серці. І поки цю посудину не розкриємо і не вихлюпнемо вміст назовні, то не зустрінемося з любов'ю в своєму житті. Її потрібно шукати не в когось, а в собі», - сказав митрополит Антоній.

Владика вважає, що жадібність на любов народжується від свавілля і самолюбства.

«Якщо людина впевнена, що всі блага в її житті існують тільки завдяки їй і її зусиллям, що весь світ крутиться винятково навколо неї та її інтересів, якщо вона сприймає як належне світло сьогоднішнього дня, красу навколо і не збирається за це нікого дякувати, якщо вона сама без будь-чиєї допомоги бажає обійтися, то її серце неминуче сковує жадібність, а зло міцно стискає любов», - сказав архієрей.

Керуючий справами УПЦ підкреслив, що найголовніша властивість любові - робити безсмертними тих, кого любимо. «У любові немає смерті. Все, кого ми по-справжньому любили в минулому і любимо зараз, силою Божественної любові поєднуються з вічністю. Поки горить любов в серці - вони живі», - пояснив він.

Популярні новини зараз
"На Росію чекає повторення катастрофи": афонський старець передбачив потужну подію для України Українців мотивуватимуть мобілізуватися: обійдуться без бусиків та ТЦК Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Любов - єдиний шлях до безсмертя для живих і покійних, підкреслив митрополит Антоній.

«Любов руйнує будь-які часові та просторові перешкоди, для неї немає обмеження часу, немає минулого і майбутнього, є тільки безумовна нескінченність, немає обмежень простору, вона проходить крізь світобудови, об'єднуючи собою світи в безкрайності, безмежності. Любов ніколи не перестане бути любов'ю. Вона невичерпна, як невичерпний Бог», - зазначив ієрарх УПЦ.

За його словами, людина народжена для любові, «але по своїй гріховній природі вона боїться її, душить страхами, глушить її голос зарозумілістю. Любов же тільки боязко нагадує про себе».

«Людина постійно в пошуку сил для життя, шукає їх де завгодно, але не черпає сили в головному джерелі, дарованому нам Господом при народженні, невичерпному джерелі Божественної любові, що знаходиться в душі. І поки людина не відкриє в собі це джерело, не почне черпати з нього живу воду, вона не буде повноцінно жити, а зможе лише приречено животіти», - переконаний владика.

Він нагадав, що людям дано Господом цілющі дари для перетворення душі - Святе Причастя і серцева молитва.

«Завдяки їм можемо очистити свою душу від бруду, який приховує під товстим шаром вічне джерело життя. І любов переможе. Життя перетворюється вмить. Адже, любов яка перемагає відбивається у всьому, з чим стикається. Їй не страшні ні зло, ні бруд, ні тьма. Вона в усьому знаходить своє відображення», - уклав митрополит Антоній.