Про це йдеться в консолідованій річній звітності "Кернел Холдинг" за 2021 фінансовий рік.

Згідно зі звітом, чистий прибуток компанії за рік склав 513 мільйонів доларів, що дорівнює прибутку за 4 попередні роки сумарно.

При цьому податку на прибуток компанія заплатила всього 18 мільйонів доларів. Це всього 3,5% від чистого прибутку компанії.

Мізерно мала сума сплачених податків пояснюється тим, що аграрні компанії в Україні працюють не на загальній системі оподаткування, а на 4-й групі єдиного податку, яка звільнена від сплати податку на прибуток. Про це раніше говорив голова комітету Дмитро Гетманцев. Однак, незважаючи на всі аргументи, влада жодного разу не намагалася перевести українських агробаронів на загальну систему оподаткування.

За даними податкової служби, за перше півріччя 21 року всі сільгосппідприємства України заплатили до бюджету аж 390 мільйонів гривень податку на прибуток. При тому, що частка аграрного сектора у ВВП нашої країни - 13%. А в експорті - 45%. Для порівняння: видобувна промисловість заплатила за те ж півріччя 13,36 млрд грн податку на прибуток. Тобто, в 12 разів більше. Хоча її частка у ВВП - всього 6%.

Популярні новини зараз

Катерина Репяхова публічно поскандалила з колишньою Віктора Павлiка: "Звели сина в могилу"

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

Солістка гурту KAZKA Заріцька сильно схудла на "Танцях з зірками": скоро наздожене Могилевську

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Показати ще

Як відомо, цього року в Україні різко подорожчала соняшникова олія: за рік вона додала у вартості понад 70%. АМКУ звинуватив виробників соняшникової олії в змові, пізніше Міністерство економіки оголосило, що був підписаний Меморандум, за яким виробники зобов'язалися знизити ціни на соціальні сорти олії. У підсумку ціни знижені не були.