Компанія «ДТЕК Енерго» заключила контракти на поставку в Україну 565 тис. т вугілля з США, Польщі і Казахстану.

Йдеться в повідомленні компанії.

«За січень-вересень цього року на шахтах «ДТЕК Енерго» видобули 12,3 млн т вугілля марки «Г» та ввели у роботу 22 нові лави. Крім того, компанія першою серед вітчизняних компаній почала завчасний імпорт палива із Польщі, Казахстану та США. Лише обсяги вже законтрактованого імпортного газового вугілля із Польщі і США на сьогодні склали понад 565 тис. т палива», - йдеться в повідомленні компанії.

Станом на 7 жовтня запаси вугілля на складах ТЕС «ДТЕК Енерго» склали 614 тис. т.

З початку цього року теплоелектростанції «ДТЕК Енерго» наростили обсяги виробництва електроенергії на 2 млрд кВт*год, до 17,7 млрд кВт*год, що призвело до зростання попиту на енергетичне вугілля.

Популярні новини зараз
З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

«У вересні теплоелектростанції «ДТЕК Енерго» відпустили понад 1,9 млрд кВт*год електроенергії, а протягом останньої декади місяця, для підтримки усієї енергосистеми, працювали вище прогнозного балансу. Причина підвищеного навантаження на ТЕС компанії - похолодання наприкінці вересня і робота значної частини державної теплової генерації на мінімальному складі обладнання через відсутність вугілля. При такому навантаженні було спалено більше вугілля, ніж планувалося», - пояснили в компанії.

Нагадаємо, в липні через недосконалі правила роботи ринку електроенергії ціни на електроенергію падали до 40 коп./кВт.год, що в 3-4 рази нижче собівартості виробництва.

Це призвело до зриву підготовки до опалювального сезону і низьких запасів вугілля.

У серпні ситуація виправилася і ТЕС почали активно контрактувати нові обсяги вугілля, в тому числі по імпорту.