Про це йдеться в статті видання Forbes.

«Ситуація з низькими запасами вугілля на складах українських електростанцій, за словами Омельченка (Володимира Омельченко, директор енергетичних програм «Центру Разумкова»), викликана штучним стримуванням цін на електроенергію з боку НКРЕКП у квітні–липні. Регулятор лише 30 липня відреагував на зростання цін на паливо й підвищив максимальні граничні ціни (price cap) на ринку», - йдеться в статі.

За словами експерта, чиї слова приводить Forbes, електростанції працювали собі в збиток і не накопичували на складах вугілля навесні-влітку.

За інформацією Forbes, станом на 3 жовтня на складах держкомпанії «Центренерго», яка виробляє 7% електроенергії країни, знаходилося 72 700 тонн вугілля. Цих обсягів вистачить на 5–10 днів роботи залежно від станції.

У свою чергу, запаси вугілля на складах ДТЕК Енерго (виробляє 20% електроенергії в Україні) станом на 4 жовтня склали 603 000 тонн. Компанія до кінця 2021 року планує видобути 4,7 млн тонн вугілля, а також уже уклала контракти на постачання до кінця січня 2022-го 565 000 тонн з Польщі та США.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина вразила виглядом після примирення з Еллертом: "Обличчя в кров"

Скандальна Галина Третьякова від "Слуги народу" просуває новий законопроект: "Він стосується евтаназії..."

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще