Відносно глави ОПЗЖ Віктора Медведчука в Україні порушили нову кримінальну справу.

Тепер його звинувачують не тільки в держзраді, як і по попередній справі, але і в пособництві терористам, повідомляє "112 Україна".

Лідеру найбільшої опозиційної партії України Віктору Медведчуку вже 11 жовтня оголосять нову підозру у новій кримінальній справі, нібито він заважав Києву закуповувати вугілля в Південній Африці і організував поставки вугілля з ЛДНР (за Київською термінологією – ОРДЛО), причому в змові з вищим керівництвом країни.

За версією слідства, йдеться про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України. Зокрема, після того як Росія захопила частину Донбасу, Україна опинилася на межі енергетичної кризи. Тому було вирішено закуповувати вугілля на світовому ринку, зокрема в ПАР, про що повідомив глава СБУ Іван Баканов, той самий, який був господарем трасту офшорних компаній Зеленського. Однак РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні посилити власну енергонезалежність. Тому за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР.

Серед іншого, пролунав прозорий натяк на те, що до змови, а значить, і до сприяння терористам причетні Петро Порошенко і колишня на той момент головою Нацбанку України Валерія Гонтарєва. Так чи інакше, але генпрокурор України Ірина Венедиктова вже повідомила, що її відомство вийде з клопотанням про арешт Медведчука і взяття його під варту або звільнення під заставу в сумі 1 мільярд гривень.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Андре Тан пояснив, що буде модно навесні і влітку 2022 року: сукні-сітки, взуття на платформі та футляри

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще

Дозвольте, це ж той самий Медведчук, який раніше домовився з Путіним про постачання Україні природного газу за фіксованою ціною 175 доларів за тисячу кубометрів! По-хорошому, йому зараз би треба давати звання героя України, а судити за держзраду тих, хто довів до того, що Україна купує зараз газ на спотовому ринку за якимись космічними позамежними цінами. Причому, навіть за відібраний з транзитної труби природний газ. Оскільки ніякого довгострокового контракту в України навіть на віртуальний реверс з жодною країною немає, вона оплачує "демократичний" газ за ринковими цінами. На всі заклинання, що в ПСГ України досить закачаних запасів, це для народних українських мас в широких шароварах.

По-перше, близько 6 млрд. кубів не можуть бути з них викачані, оскільки забезпечують тиск для транзиту. По-друге, ще значна частина належить Не Україні, а країнам Заходу. І, нарешті, велика частина ПСГ розташована на Західній Україні, а це означає, що забезпечити доставку навіть належних незалежній обсягів газу в центральні і східні регіони фізично неможливо. Невипадково, в Україні вже почався відбір газу з ПСГ, хоча до теперішнього опалювального сезону ще дуже далеко.

Втім, до історії зі звинуваченнями Медведчука це все має вельми опосередковане відношення. Тут же цікавіше два моменти. Готовність української влади випускати пособника (на її думку) терористів під заставу. Так, зрозуміло, грошей дуже хочеться, а від однієї назви суми (один мільярд - !) хто-небудь може і в непритомність впасти, представивши ці гроші у власному схроні. Уявіть собі, що в Москві запропонували б відпустити Шаміля Басаєва під заставу мільярда рублів! А в Україні так, виявляється, можна.

Ну і найцікавіше-чому нове кримінальне і чому саме зараз? І тут все дуже просто. Досить згадати, що Медведчук вже звинувачується в "державній зраді і розкраданні національних ресурсів в Криму" (це при тому, що Медведчук є справжнісіньким українським націоналістом, може бути, більш помірним, але в будь-якому випадку в ньому стільки ж "проросійськості", скільки в Перемудрившем самого себе Януковичі). Відверто слабке звинувачення, тим не менш, не завадило Київському суду відправити Медведчука під домашній арешт, зобов'язавши носити електронний браслет. Термін домашнього арешту Медведчука закінчується вже 18 жовтня, і продовжити його немає ніякої законної можливості. Але це, якщо міркувати в реаліях вже порушеної справи. Слідство по якому не просунулося в доказі звинувачення ні на крок. А ось якщо порушити нову кримінальну справу, та за новим звинуваченням, то можна призначити новий домашній арешт з терміном до півроку.

А там, як то кажуть, або ішак, або падишах, але хтось змінить статус свого перебування під місяцем. Що не кажи, а українець все ж ой який хитрий. Правда, не дуже розумний. Був би розумний, ціна на газ зараз би становила, максимум, ті самі 14,7 гривні, що було в липні, а не 54 гривні, як зараз. Але це якщо все робити, як хотів все той же Медведчук. І, знаєте, що найцікавіше? Населення незалежної з радістю і розумінням зустріне Новий арешт Медведчука і кримінальну справу проти нього, примириться і з новими тарифами. Тому що йому популярно пояснять, що це все робиться, щоб Путін не напав. Тому як якщо буде дешевий газ і працювати промисловість, то Путін обов'язково нападе, щоб заволодіти таким ласим шматочком. А при дорогому газі він цього не робитиме. Він же не дурень за такими тарифами такі гроші за газ платити.

І нічого проти такого умовиводу не заперечити. Прекрасна і вільна від здорового глузду і голосу розуму Українська логіка.

P. S. залишилося тільки знайти якусь зруйновану каплицю 14 століття, щоб на її руїнах... далі самі розумієте.

Олександр Болгов для сайту КП

Редакція може не погоджуватися з думкою автора.