Якщо президенту Володимиру Зеленському на час вдалося змусити замовкнути незалежні українські ЗМІ, а ті, які залишилися, - писати тільки про "перемоги" Зе-команди, то з іноземними медіа, природно, такий фінт не вийшов би.

І скільки б наш гарант не намагався піаритися в провідних ЗМІ Європи та Америки, все одно за межами нашої країни його знають як корупціонера і власника офшорів, куди роками спливали гроші українців. Єдиний політик, якого поважають західні медіа, - це лідер опозиції Віктор Медведчук, про якого з моменту початку репресій з боку української влади було опубліковано майже 100 тис.матеріалів.

Чи може хоч один політик в нашій країні або президент, нинішній і колишній, похвалитися такою кількістю згадок? Навряд.

Інтерес і повагу ЗМІ всього світу цілком зрозуміло. Адже він-єдиний лідер опозиції, який за всі роки перебування в політиці жодного разу не зрадив своїм переконанням, завжди дотримуючись однієї, обраної ним лінії поведінки. І як мінімум це викликає повагу у журналістів різних країн.

Що ж пишуть про Медведчука? Я проаналізував ряд публікацій за різний період і виявив, що зарубіжні медіа цитують заяви лідера опозиції, а також його статтю "Про майбутнє українського та російського народів". Повністю переклали статтю і опублікували ряд американських і європейських ЗМІ, зокрема провідний сайт Америки Beforeitsnews, а також найбільше європейське видання з офісами в Лондоні та Брюсселі EUtoday. Крім того, публікації на підтримку лідера української опозиції регулярно з'являються на найбільших інформаційних майданчиках світу - Deutsche Welle, Reuters, Associated Press, Financial Times, а також тисячах інших. І кожна з них демонструє повагу до політика, який, незважаючи на колосальний тиск української влади, продовжує боротися за Свій народ.

Популярні новини зараз

В Україні Covid-19 потроху відступає, медики радіють "жовтій" статистиці: дані МОЗ на 16 жовтня

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Олег Винник втратив близьку людину, бо не зміг оплатити операцію: "У мене цих грошей не було"

Показати ще

На відміну від Медведчука Зеленський в іноземних ЗМІ згадується всього лише в декількох контекстах - це або критика відверто слабкої позиції влади щодо виконання Мінських домовленостей, або уїдливі Тексти, що висміюють відверту дурість президента, який через свої непомірні амбіції прирік цілу країну на злидні і замерзання через космічні ціни на газ, або Відверті звинувачення в узурпації влади, переслідуванні опозиції та закритті незалежних українських ЗМІ. "Популярності" Зеленському на Заході додав і "Пандора-гейт" - доведені журналістами факти про його офшорах, завдяки яким президент виводив десятки мільйонів українців на свої компанії та рахунки.

Виходить, що нашого президента Захід, та й весь світ знає, як слабкого політика, з непомірно роздутим его, який є боягузливим і жадібним корупціонером. А Медведчук в особі всього світу не просто лідер української опозиції, а й політик, що володіє колосальним досвідом, якого поважають багато світових лідерів.

І якщо про країну судять по її президенту, то я точно не хочу, щоб нас асоціювали з жадібним непрофесіоналом, що прокрався, який вміє тільки кривлятися зі сцени. Ми заслуговуємо на те, щоб нас поважали у всьому світі. Так, як поважають Медведчука.

Олександр Кальченко для сайту "112 Україна".

Редакція може не погоджуватися з думкою автора.