Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на lavra.ua, Божественну літургію в Успенському соборі обителі очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Після читання Святого Євангелія владика звернувся до парафіян і паломникам зі словом проповіді, в якій розповів історію становлення чернецтва на Русі, основу якого заклали Києво-Печерські отці на чолі з преподобним Антонієм.

«Вони жили заради Бога, і Він посилав їм ту благодать чудотворення, зцілень, пророцтва, яка була необхідна для утвердження Православної віри. Преподобні завжди захищають та напоумляють нас, перебуваючи нетлінними мощами з нами тут, а душею з Богом на Небі.

Нас з ними розділяє не час і відстань, але наші гріхи, які терзають душу. Попросимо ж преподобних отців Печерських зберегти нас від всякого зла, навчимося від них жити богоугодно, щоб вони зміцнили нашу віру», - сказав митрополит Павел.

За богослужінням молилися про лікарів і припинення епідемії коронавіруса.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначать тимчасову допомогу: хто отримає значні виплати За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Після літургії архієреї, духовенство та віруючі пройшли з молитвою до Ближніх печер, де було звершено молебень преподобним Києво-Печерським.

*** Вперше святкування на честь святих, мощі яких покояться в Антонієвих печерах, встановлено в 1670 році. При поновленні печер, пошкоджених землетрусом, було відкрито кілька мощей стародавніх подвижників і влаштований храм на честь Воздвиження Чесного Хреста. У Соборі святкується пам'ять преподобних Антонія Печерського, Агапіта, Аліпія, Іллі Муромця, Іуліанії Ольшанської, Нестора Літописця та багатьох інших. У 1886 році свято Собору Ближніх печер перенесли на 28 вересня (11 жовтня - новий стиль) відповідно зі святкуванням пам'яті Собору святих Дальніх печер (11 вересня).