Про це він розповів у своєму блозі.

Він заявив, що неолібералізм є антигромадською ідеологією, що не передбачає цінностей громадських інтересів, а позиціонує неоліберальну ідею як свободу від класичних ідеологічних форм: кожен має право вірити у що завгодно, думати, говорити і робити все що завгодно. Але, пояснює політолог, насправді суть полягає не в цьому.

За його словами, в 1970-і роки в США паралельно із закінченням періоду посилення економіки відбувалося якісне і кількісне посилення робітничого класу, який постійно вимагав поліпшення умов праці. Він зазначив, що періоду надприбутку вистачило всього на 30 років, тому почав форсуватися процес економічної глобалізації. За словами Лазарєва, тоді йшлося про те, що ті цінності, які були на чолі «американської мрії» застаріли, і їх потрібно якісно реформувати.

«Тому було прийнято концепцію перекладу суспільних орієнтирів на новий лад. Звучали тези про те, що демократія як цінність застаріла, і на її місце повинні прийти нові путівники. І ними, як згодом з'ясувалося, стали неоліберальні цінності. Саме ця концепція мала послабити колективне об'єднання трудового суспільства, але при цьому не знищуючи, а навіть посилюючи споживчу свідомість. По суті, лібералізм можна вважати виродженою формою демократії, яка за своїми основними законами функціонування тяжіє радше до антидемократії», - заявив Лазарєв.

Він пояснив, що демократія в класичній формі - це влада більшості, тобто в основі демократії знаходиться швидше загальноколективне благо, ніж індивідуальне.

Популярні новини зараз

Олені-Крістіні Лебідь запропонували член, а вона і рада: бідолашний Розенко

Володимир Путін "привітав" українців з Днем УПА, ще й Олега Газманова і Миколу Расторгуєва змусив: "Батько наш Бандера"

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Донька Анастасії Заворотнюк почала ходити "в жалобі": "Сумно, дуже..."

Показати ще

«З його ухилом на індивідуалізм, неолібералізм передбачає преференції меншості на шкоду більшості. Тобто, упор робиться на заохочення особистісних бажань, незважаючи на суспільні потреби», - додав Лазарєв.

Як повідомляв Знай.ua, Лазарєв розповів про цикли економічної еволюції.

Також Знай.ua повідомляв, що Лазарєв заявив, що головна основа держави – це економіка.