Про це повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

"Погодитися з пропозицією Міністерства енергетики щодо надання в 2021 році держгарантії для забезпечення виконання боргових зобов'язань за кредитом, що залучається ПрАТ "НЕК "Укренерго" шляхом випуску та розміщення облігацій на міжнародних фондових ринках з метою підтримки його ліквідності та стійкості роботи", – зазначено в постанові Кабміну №1049 від 11 жовтня 2021 року, оприлюдненій на Урядовому порталі у вівторок.

Згідно з постановою, Міненерго спільно з «Укренерго» і ДП «Гарантований покупець» повинні забезпечити спрямування запозичених коштів на погашення заборгованості, що виникла відповідно до договорів купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом, укладеними між "ГарПоком" і ВДЕ-генерацією.

Нагадаємо, на початку 2020 року держава порушила свої зобов'язання з оплати електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії. Влітку 2020 року виробники погодилися на добровільне зниження «зеленого» тарифу, натомість держава зобов'язалася погасити борг перед ними, який до того моменту досягав 20 млрд грн.

Погашення боргу, за умовами Меморандуму з інвесторами мало відбутися ще до кінця 2020 року, проте уряд знову порушив свої зобов'язання.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще