Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви в Хрестовоздвиженському храмі Літургія розпочнеться о 06.30; в Трапезному храмі - о 07.00; в храмі Різдва Пресвятої Богородиці - о 07.40; в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» - о 08.30; в Успенському соборі - о 08.30; в Аннозачатіївському храмі - о 09.15 і в храмі преподобного Сергія Радонезького - в 09.40.

Напередодні свята, сьогодні ввечері відбудеться всенічне бдіння. Початок служби в Трапезному храмі - о 16.30, в Успенському соборі - о 17.00.

*** Подія, яка лягла у основу свята Покрова Пресвятої Богородиці, відбулася в середині X століття, коли місто Константинополь був у облозі ворогом.

Диво сталося у недільний день, під час нічного богослужіння, коли Влахернський храм був переповнений вірянами, у числі яких був Андрій, Христа заради юродивий - слов'янин, який у молодості потрапив у полон і був проданий у Константинополь.

О четвертій годині ранку, піднявши очі до неба, Андрій побачив Пресвяту Богородицю, Яка йшла по повітрю, осяяну небесним світлом, оточену ангелами і групою святих. Богородицю супроводжували Іоанн Хреститель і Іоанн Богослов.

Популярні новини зараз
Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Богоматір молилася довгий час, обливаючись сльозами. Потім, Пресвята підійшла до престолу і молилася за народ. По закінченні молитви, Вона зняла із Себе сяюче покривало, яке носила на голові, і тримала його з великою урочистістю над усім народом. Через деякий час Богородиця стала невидимою.

Це видіння і знак означали порятунок жителів міста від навали, і війська супротивника незабаром відступили.

На Русі храми на честь Покрова Божої Матері з'явилися у дванадцятому столітті.

На честь Покрова освячували більшість козацьких церков. Покровським був головний храм Запорізької Січі.