За рахунок перевірки підприємств-забруднювачів Держекоінспекція виявить всі джерела генерації пилу та інших видів забруднення, що чинять вплив на мешканців прилеглих до промислових об’єктів в центральній частині міста Кривого Рогу.

Вони, зокрема, обговорили проведення позапланової перевірки ТОВ «Рудомайн», що нещодавно була завершена ДЕІ.

За словами голови ДЕІ на підприємстві виявили порушення екологічного законодавства, серед яких:

  • невиконання умов висновку ОВД в частині проведення вибухових робіт;
  • невідповідність матеріалів інвентаризації викидів забруднюючих речовин та дозволу на викиди в атмосферне повітря фактичному стану на підприємстві;
  • нездійснення заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин, в тому числі передбачених міською екологічною програмою;
  • неподання документів для взяття на державний облік об'єкта, який чинить або може чинити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря.

«Держекоінспекція підготувала припис ТОВ «Рудомайн» щодо розробки до кінця року програми заходів з моніторингу розповсюдження пилу після вибухів на кар’єрі з урахуванням їх потужності, а також напрямку вітру. Таким чином, підприємство зможе прогнозувати напрямок поширення забруднюючих речовин та застосовувати додаткові заходи із пилопридушення», - зауважив Андрій Мальований.