Як повідомляє Центр інформації УПЦ про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Багато чутно суперечок, чи існує рецепт довголіття. Пропонуються різні методики омолодження, очищення, зміцнення організму. Всі ці методи, можливо, і допомагають частково віддалити старість (більше психологічно), але аж ніяк не продовжують життя», - сказав митрополит Антоній.

Владика зазначив, життя дає Життєдавець, і тільки Їм позначені терміни для кожного. «Тому і шукати відповіді потрібно тільки в Його словах», - додав архієрей і розповів, в чому полягає секрет довголіття.

«П'ята заповідь, залишена Самим Господом, говорить: Шануй батька твого і матір твою, щоб довгі були твої дні на землі. Шанування батьків, старших повинно бути в принципі природним для людини. Але, на жаль, все більше і більше сучасне суспільство відхиляється від цієї заповіді.

Батьки доживають свій вік на самоті; про людей похилого віку не дбає ні держава, ні суспільство; молодь не навчена поважати працю і досвід старших, співчувати і допомагати їм; ті ветерани, що залишилися в живих - забуті і покинуті; викладачі перестали бути авторитетом в школах, вузах, в моді нині сумнівні блогери і тіктокери, саме вони стали носіями «знань і культури»», - вважає керуючий справами УПЦ.

Популярні новини зараз
ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Пенсії не буде, лише "соцдопомога": хто позбавлений права на відпрацьовані гроші Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти Українцям дадуть гроші на генератори та сонячні панелі — як забезпечити свою оселю електрикою і не залежати від графіків
Показати ще

Митрополит Антоній підкреслив, що без шанування батьків, старшого покоління людина не може розвинутися як особистість.

«Адже читання книг, наприклад, це теж в якійсь мірі шанування старших. Покоління талановитих людей діляться своїм досвідом на сторінках книг. І слухати їх словами без належної уваги і поваги просто немислимо. Як і немислимо справжнє шанування святих і перейняття їх духовного досвіду», - уклав владика.