Як повідомляє Центр інформації УПЦ про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Багато чутно суперечок, чи існує рецепт довголіття. Пропонуються різні методики омолодження, очищення, зміцнення організму. Всі ці методи, можливо, і допомагають частково віддалити старість (більше психологічно), але аж ніяк не продовжують життя», - сказав митрополит Антоній.

Владика зазначив, життя дає Життєдавець, і тільки Їм позначені терміни для кожного. «Тому і шукати відповіді потрібно тільки в Його словах», - додав архієрей і розповів, в чому полягає секрет довголіття.

«П'ята заповідь, залишена Самим Господом, говорить: Шануй батька твого і матір твою, щоб довгі були твої дні на землі. Шанування батьків, старших повинно бути в принципі природним для людини. Але, на жаль, все більше і більше сучасне суспільство відхиляється від цієї заповіді.

Батьки доживають свій вік на самоті; про людей похилого віку не дбає ні держава, ні суспільство; молодь не навчена поважати працю і досвід старших, співчувати і допомагати їм; ті ветерани, що залишилися в живих - забуті і покинуті; викладачі перестали бути авторитетом в школах, вузах, в моді нині сумнівні блогери і тіктокери, саме вони стали носіями «знань і культури»», - вважає керуючий справами УПЦ.

Популярні новини зараз

В українських супермаркетах посеред зими з'явилася черешня - 1.5 тисячі за кілограм і вже гниє: "Виглядає на 9.99"

Сергій Танчинець з "Беz обмежень" зізнався, чому йому відмовила Тіна Кароль: "Я не образився"

В Україні знизять ціну на газ з 45 до 8 гривень, однак пощастить не всім: названо категорії

Головне за ніч: загибель українця в Польщі, помста Кіркорова Пугачовiй, зірване весілля Огнєвіч і заміна пакетам із пластику

Показати ще

Митрополит Антоній підкреслив, що без шанування батьків, старшого покоління людина не може розвинутися як особистість.

«Адже читання книг, наприклад, це теж в якійсь мірі шанування старших. Покоління талановитих людей діляться своїм досвідом на сторінках книг. І слухати їх словами без належної уваги і поваги просто немислимо. Як і немислимо справжнє шанування святих і перейняття їх духовного досвіду», - уклав владика.