Влада сфабрикувала чергову кримінальну справу проти народного депутата України, голови Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктора Медведчука, щоб знецінити його роль в процесі мирного врегулювання на Донбасі і замовчати його внесок у звільнення утримуваних осіб. Виступаючи на засіданні Печерського районного суду міста Києва, Медведчук, якого звинувачують у державній зраді, розповівши, чому почав вести переговори з представниками "ДНР", " ЛНР " і як звільняв утримуваних осіб, повідомляє портал "ОПЗЖ"

"Під час" нормандського формату " переговорів між главами чотирьох держав ‒ Меркель, Олландом, Путіним і Порошенком ‒ було прийнято рішення за пропозицією Меркель, канцлера Німеччини, щоб Медведчук став офіційним представником з організації зустрічей і роботи Тристоронньої контактної групи. Це був кінець червня 2014 року, ‒ нагадав Віктор Медведчук в ході свого виступу в Печерському районному суді міста Києва, де йому обирали запобіжний захід у черговій сфальсифікованій кримінальній справі. - Ми провели два засідання - 23 і 27 червня. У ЗМІ описували, як проходили ці засідання і чого коштувало, щоб представника ОБСЄ ми з Нестором Івановичем (Шуфричем. - Ред.) вивезли звідти і забезпечили охороною від нападників".

Але в ніч на 1 липня Президент Порошенко вирішив вийти з режиму призупинення антитерористичної операції. З відновленням бойових дій на Донбасі наступного місяця гостро постало питання звільнення полонених. І саме цим, за словами політика, він займався на прохання «вищого політичного керівництва України».

"...Треба було проводити обміни, звільняти утримуваних осіб. і знову було звернення-тут тут є такий термін - "вищого політичного керівництва України". І я цим займався. І до 2018 року звільнив 495 осіб, які повернулися додому, в свої сім'ї, ‒ зазначив Віктор Медведчук. - А в якості підказки панам прокурорам хочу нагадати, що з того боку теж були звільнені сотні людей в результаті домовленостей. Ну, напевно, це теж можна наступного разу кваліфікувати як допомогу терористам? Чому б і ні?»

26 грудня 2014 року, завдяки тривалим переговорам і особистим домовленостям Медведчука, відбувся перший повномасштабний обмін утримуваними особами, в результаті якого були звільнені понад 150 громадян України.

Популярні новини зараз

Тоня Матвієнко розповіла про стосунки Арсена Мірзояна із її старшою донькою: "Їй тоді було 12-13 років…"

Катя Осадча у "весільній" сукні закохала у себе Юрія Горбунова ще раз: "Це було яскраво"

Слава Дьомін показав справжніх переможців "Танців з зірками": точно не Артур Логай, і навіть не фіналісти

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

"Знову підказую прокурорам: так, Медведчук був тоді в Донецьку і зустрічався з тодішнім керівництвом Донецька і з представниками Луганська. І їздив особисто в колишні слідчі ізолятори СБУ (на той час вже слідчі ізолятори так званого МДБ), і забирав з камер цих 157 осіб. І на автобусах віз до лінії зіткнення, і передавав, і супроводжував їх до Харкова і потім до Києва", - зазначив народний депутат.

Він також нагадав, що багаторазово наражався на небезпеку, ризикував життям, щоб врятувати полонених. А сьогодні влада фабрикує проти нього кримінальні справи за надуманими звинуваченнями руками тих, хто на той час відсиджувався на мирній території.

"Хочу тепер звернутися до Генерального прокурора та Голови Служби безпеки України, який доклав усіх зусиль для фальсифікації першої та фабрикації другої кримінальної справи. У той час одна з них читала лекції для студентів, а інший створював умови для розважальних програм "Кварталу 95", ‒ продовжив Віктор Медведчук і розповів про випадок, який важко забути: ‒ після операції під Дебальцевим за моєю домовленістю були звільнені 120 наших військовослужбовців в Луганській області. І вночі цю колону треба було перевести через лінію зіткнення в пішому порядку. Не дочекавшись розмінування мінного поля, ми йшли по ньому в бік контрольованої частини України, підсвічуючи собі шлях ліхтариками з мобільних телефонів. Запитайте у на той час першого заступника Голови СБУ, який сам світив під ноги мені, і собі, і колоні, яка рухалася по мінному полю, як це було. Це теж підривна діяльність проти України?»

На думку політика, все це зайве підтвердження надуманості висунутих йому звинувачень.

Влада, яка не бажає встановлювати мир, не сприймає і вже узгоджений Медведчуком мирний план з врегулювання на Донбасі.

"Чого вартий тільки мирний план врегулювання ситуації, який був відпрацьований до 2018 року і став частиною програми нашої партії, був затверджений на з'їзді в січні 2019-го. Я погодив його з представниками Донецька, Луганська, Москви на базі Мінських угод. План передбачає повернення Донбасу в Україні, а Україна на Донбас через свідомість людей, через розуміння, що ми повинні відновити територіальну цілісність України, ‒ пояснив Медведчук. - І що? Людина, яка обіцяла реалізувати мирне врегулювання, прийшла до влади і нічого не зробила. А попередній 5 років нічого не робив. Хоча це можна було зробити і в 2015 році, і в 2016-му.але з кожним роком це все важче».

Редакція може не розділяти думку автора висловлювань